Aktualności

Uwaga! Link do nowej strony naszej szkoły:

kliknij

ROK SZKOLNY 2018/2019

UWAGA

UCZNIOWIE I RODZICE

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBEDZIE SIĘ DNIA 03 WRZEŚNIA 2018 r. WEDŁUG PORZĄDKU:
godz. 8:50 - zbiórka przed budynkiem szkoły
godz. 9:00 - Msza Św. w Kosiele Parafialnym
godz. 10:00 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolego, w starym kosciółku.

Uczniowie dojeżdżający: Bus szkolny wyjedzie z Odrowążka o godz. 8:20 i przywiezie uczniów zgodnie z trasą dowozów. Odwóz około godz. 11:00.

ROK SZKOLNY 2017/2018

22.06.2018 - zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św, w kośiele parafialnym. Uczestnikom towarzyszył poczet sztandarowy szkoły ostatni raz reprezentowany przez uczniów obecnej klasy siódmej. Po powrocie do szkoły nastąpiło przekazanie sztandaru reprezentacji klasy szóstej. W uroczystości wzieli udział zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Woźniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Łyjak. Pan Dyrektor Mirosław Owczarek i zaproszeni goście podziękowali uczniom i rodzicom za całoroczną pracę i złozyli gratulacje za osiągnięcia w nauce oraz życzenia udanych wakacji. Pan Dyrektor w towarzystwie wychowawców i opiekunów szkolnych organizacji wręczył nagrody i dyplomy wyrożniającym się uczniom.
Link do galerii

6.06.2018 - Dzień Matki w naszej szkole

W szkolnym kalendarzu uroczystości Dzień Matki z konieczności nieco się opóźnił. Jednak dzieci z ogromnym zaangażowaniem i uczuciem prezentowały swoim mamusiom wiersze, tańce i piosenki, które przygotowały pod kierunkiem wychowawców. Do programu włączyła się też klasa VII, która pod opieką Pana Dyrektora przygotowała własną inscenizację. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek i wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek.
Link do galerii

05.06.2018 - Dzień Patrona

W podróż przez życie i twórczość naszego patrona zabrali nas uczniowie klasy szóstej, prezentując inscenizację, której bohaterami były postacie z książek Henryka Sienkiewicza. Tłem tej opowieści była muzyka z ekranizacji dzieł Sienkiewicza.
Link do galerii

czerwiec 2018 - wyjazdy edukacyjne w ramach projektu "Wiem więcej - będę lepszy"

Obejrzyj zdjęcia z wyjazdów i przeczytaj więcej o realizacji naszego projektu: kliknij

27.04.2018 - Uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Przed Swiętem Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.Szkoła została odświętnie udekorowana w barwach narodowych a uczniowie założyli straje galowe. Program artystyczny przygotowali z uczniami nasi nauczyciele języka polskiego i angielskiego. Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w dniu 3 maja w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia konstytucji.
Link do galerii - akademia
Link do artykułu - uroczystości gminne

15.04.2018 - Udział pocztu sztandarowego szkoły w uroczystościach 60-lecia Parafii w Odrowążku i konsekracji kościoła

Poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystościach 60-lecia naszej parafii. Przeczytaj artykuł na ten temat:
kliknij

* * *

Gdy nadejdą Święta
niech nadzieja i radość
zastukają do Waszych drzwi,
a Wielkanoc przyniesie
pomyślność, szczęśćie
i piękny uśmiech każdego dnia.

Przeczytaj teksty napisane z okazji Świąt Wielkanocnych przez naszych uczniów:
o ozdobach wielkanocnych - kliknij
palemki na szczęście - kliknij

01.02.2018 - spotkanie z rodzicami

Po zakończeniu nauki w pierwszym semestrze odbyło się spotkanie Pana Dyrektora i Wychowawców z Rodzicami.Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne a Wychowacy w Klasach omówili wyniki nauczania i wychowania.
Link do galerii

02.02.2018 - akcja Szkolnego Koła Caritas z okazji Światowego Dnia Chorego

Przeczytaj raport ze zdjęciami na temat działań naszego Szkolnego Koła Caritas w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego:
Kliknij

27.01.2018 - Zabawa Choinkowa

Na zakończenie długiej pracy w pierwszym semestrze Samorząd Uczniowski, Wychowawcy z Panem Dyrektorem oraz Rada Rodziców zorganizowali zabawę karnawałową dla klas młodszych i starszych. Przy muzyce z licznymi konkursami i nagrodami świetnie bawiły się młodsze i starsze dzieci. Tradycyjnie przygotowano słodki poczęstunek. Nagrody i poczęstunek sponsorowała Rada Rodziców. Salę dekorowała klasa VII z Panem Dyrektorem.
Zobacz zdjęcia z zabawy klas młodszych: kliknij
I zdjęcia z zabawy klas starszych: kliknij

22.01.2018 - Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klasy "0", I, II i VI wraz z wychowawcami. Nasi wspaniali goście uczestniczyli w części artystycznej przygotowanej przez uczniów, następnie wraz z wnukami udali się do sali gimnastycznej na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Babcie i Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi.

Link do galerii

OpłatekJest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.
Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.
Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

Cyprian Kamil Norwid, "Opłatek"

Zdrowych spokojnych i radosnych świąt Narodzenia Pańskiego. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę i ich najbliższym.

20.12.2017 - Jasełka

Szkolne Jasełka przygotowali z uczniami ksiądz Wincenty Chodowicz, Pani Małgorzata Głowala oraz Pani Izabela Wojcierowska. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Wójt Mariusz Walachnia oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Woźniak. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Mirosław Owczarek, nasi Szanowni Goście oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyli świąteczne życzenia wszystkim zebranym i całej szkolnej społeczności.

Link do galerii

Działania szkolnego koła Caritas

Kliknij na obrazek aby powiększyć

06.12.2017 - Mikołajki

Naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który wręczał prezenty młodszym dzieciom. Starsi uczniowie pojechali w tym dniu do Warszawy i w teatrze Studio Buffo obejrzeli spektakl Piotruś Pan.

Link do galerii

29.11.2017 - szkolne Andrzejki, klasy młodsze i starsze

Link do galerii

29.11.2017 - spotkanie historyczne z okazji 78 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Link do galerii

9 i 11.11.2017 - uroczystości związane ze Świętem Niepodległości

Szkolną uroczystość przygotowała Pani Grażyna Gębska - nauczyciel języka poskiego oraz Pani izabela Banasik-Zep i Pani Elzbieta Dąbrowska - również nauczyciele naszej szkoły. Uczniowie klas starszych zaprezentowali ciekawy spektakl i pieśni patriotyczne. W szkole obejrzeliśmy też wystawę książek oraz prezentcję innych treści nawiązujących do historii odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaną przez nauczyciela historii Pana Romana Falarowskiego. Dnia 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystościach gminnych.

Link do galerii

03.11.2017 - spotkanie klas młodszych z Policją

Link do galerii

02.11.2017 - Ratujemy Życie - Akcja Szkolnego Koła Caritas

Link do galerii

24.10.2017 - Ślubowanie klasy pierwszej

Pierwszaki z naszej szkoły pod opieką wychowawcy Pani Adeli Gębskiej wzięły udział w uroczystym pasowaniu na ucznia naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, Ksiądz Proboszcz Wincenty Chodowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Woźniak. W programie wystąpili uczniowie klasy pierwszej i trzeciej a prowadzącymi były uczennice klasy siódmej. W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły. Pierwszaki otrzymały upominki z rąk Rodziców oraz Pana Wójta. Oprócz pasowania, którego dokonał Pan Dyrektor dzieci przeszły próbę zjadając plasterek cytryny. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie z wychowawcą.

Link do galerii

15.10.2017 - 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki

Wystawa na temat 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki zotała przygotowana przez nauczyciela historii Pana Romana Falarowskiego.

Link do galerii

13.10.2017 - Dzień Edukacji Narodowej

W przeddzień 14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczennice klasy siódmej w imieniu szkolnej społeczności uczniowskiej podziękowały nauczycielom i pracownikom szkoły za edukację, wychowanie i opiekę. Klasa piąta zaprezentowała układ taneczny. W programie uczestniczyły też uczennice klas młodszych. Na ręce Pana Dyrektora żłożyli życzenia i kwiaty przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Przewodniczącego Rady Rodziców. Uroczystość uświetnił koncert artystów Filharmonii w Kielcach.

Link do galerii

11.10.2017 - Próbna ewakuacja

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ćwiczeniach ze Strażą Pożarną. Po zakończeniu ćwiczeń mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem przeciwpożarowym w strażackim samochodzie.

Link do galerii

11.10.2017 - Dzień Papieski "Idźmy Naprzód z Nadzieją"

Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas IV-VII przygotowała Pani Małgorzata Głowala katecheta naszej szkoły. Przeczytaj sprawozdanie szkolnego koła Caritas: kliknij

Link do galerii

28.09.2017 - Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu, w którego programie znalazły się konkursy i życzenia dla chłopców. Odbyła się także dyskoteka dla uczniów klas IV-VII. Dzień Chłopaka zorganizowały dziewczęta z Samorządu Szkolnego pod kierukiem Opiekunek Samorządu.

Link do galerii

21-22.09.2017 - udział Szkolnego Koła Caritas w Ogólnopolskiej Akcji "Kromka Chleba dla Sąsiada"

15.09.2017 - Sprzątanie Swiata

Organizacja i przebieg akcji Sprzątanie świata Polska 2017: po apelu organizacyjnym odbył się program artystyczny i sprzątanie poboczy drogi w Odrowążku. Akcję koordynowała Pani mgr M. Siek.

Link do galerii

06.09.2017 - apel organizacyjny

Pierwszy po wakacjach apel poświęcony organizacji roku szkolnego 2017/2018, w tym bezpieczeństwu i efektywnej nauce.

Link do galerii

04.09.2017 - inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018

Inauguracja roku szkolnego w nowej, zreformowanej ośmioklasowej szkole rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym. Uczestniczyli w niej Uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym, Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice oraz pracownicy szkoły. Po Mszy Św. kolejna część uroczystości odbyła się w murach naszej szkoły, gdzie Pan Dyrektor zapoznał uczniów i rodziców z nowymi nauczycielami i wychowawcami oraz wprowadził zebranych w nowy rok szkolny. Na zakończenie odbyły się spotkania klas z wychowawcami.

Link do galerii

ROK SZKOLNY 2016/2017

23.06.2017 - uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Link do galerii

15.06.2017 - międzyszkolne zawody piłkarskie o puchar Wójta Gminy Bliżyn

Link do galerii

6.06.2017 - Dzień Patrona

Uncziowie klasy szóstej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny w oparciu o fragmenty powieści naszego patrona Henryka Sienkiewicza oraz utwory muzyczne nawiązujące do tematyki cytowanych dzieł.

Link do galerii

26.05.2017 - Dzień Matki

Dnia 23 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki, którą przygotowali uczniowie kl. "0", II i III wspólnie z wychowawcami. Po części artystycznej wszystkie mamy ze swoimi dziećmi wzięły udział w zabawach tanecznych przy muzyce. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Wychowawcy kl. "0", II, III.

Link do galerii

03.05.2017 - 3 Maja

Z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się uroczystości gminne i szkolne. Szkolną akademię przygotowali uczniowie pod opieką Pani Izabeli Banasik-Zep, Pani Małgorzaty Siek i Pana Marka Stępnia.
Link do galerii - uroczysta akademia
Link do galerii - poczet sztandarowy naszej szkoły na uroczystościach w Bliżynie

24.04.2017 - Dzień Ziemi

Program artystyczny z okazji Dnia Ziemi - 21 kwietnia
Link do galerii

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, życzymy całej Szkolnej Społeczności oraz Przyjaciołom naszej szkoły i odwiedzającym naszą stronę Gościom.

kwiecień 2017 - Kiermasz Wielkanocny

W dniu 4 kwietnia 2017 r w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby. Na kolorowym stole pojawiły się baranki, kurczaczki, stroiki, pisanki, koszyczki, kartki świąteczne i wiele innych ozdób, o które postarali się członkowie Szkolnego Koła Caritas. Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom, którzy wsparli naszą akcję i zakupili ozdobę.

ZARZĄD SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Link do galerii

kwiecień 2017 - Pola Nadziei

W Niedziele Palmową w naszej parafii została przeprowadzona kwesta ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei prowadzonej przez Caritas Diecezji Radomskiej. Wolontariusze SKC uczestniczyli w zbiórce pieniędzy dla osób chorych na raka. Kwestę prowadzono przy kościele parafialnym w Odrowążku oraz kościele filialnym w Szałasie. W zamian za złożoną ofiarę każdy mógł otrzymać żonkila lub symbol - żółtego balonika. Wszystkim za okazane wsparcie finansowe bardzo gorąco dziękujemy!

ZARZĄD SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Link do galerii

04.04.2017 - Niebieski Marsz

Uczniowie klasy V i VI naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Przeczytaj artykuł i objerzyj film na stronie Telewizji Świętokrzyskiej: kliknij

Link do galerii

08.03.2017 - Dzień Kobiet

W tym dniu obejrzeliśmy program artystyczny z konkursami dla dziewcząt z klas "0" - VI przygotowany przez chłopców i opiekunów samorządu uczniowskiego.
Link do galerii

22.02.2017 - spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami podsumowujące pracę szkoły w I semestrze rozpoczęło się od spotkania z Panem Dyrektorem, który wręczył w tej części listy gratulacyjne rodzicom i wyróżnionym uczniom. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami klas.
Link do galerii

14.02.2017 - Walentynki

Samorząd Szkolny zorganizował, jak w ubiegłych latach, konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną walentynkę. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 17 lutego.
Link do galerii

28.01.2017 - zabawa choinkowa

Tance i swawole wszelakie ogarnęły naszych uczniów 28 stycznia 2017 r. podczas zorganizowanej przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i samorząd Uczniowski zabawy karnawałowej. Były tańce, konkursy, poczęstunek i paczki. Wszyscy bawili się świetnie.
Link do galerii (dekoracje) Link do galerii

26.01.2017 - pokaz grupy artystycznej Rekonstrukto

Do szkoły przybyła grupa artystyczna Rekonstrukto, która zaprezentowała pokaz historyczny: Rzymskie imperium i tradycje antyku. W programie znalazły się; żywa lekcja historii, prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pojedynki, prawo dawne, gry i zabawy plebejskie, kolekcja broni i rekwizytów.
Link do galerii

23.01.2017 - Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 01 2017 r. do naszej szkoły przybyli wyczekiwani Goście - Babcie i Dziadkowie naszych uczniów klas 0-III. Zostali przyjęci bardzo serdecznie przez Dyrektora, Wychowawczynie klas 0, II i III oraz Mamy i uczniów. Na początek część artystyczna zaprezentowali uczniowie klas ), II i III, którzy przygotowali ją pod opieką Pani I. Banasik-Zep, Pani B. Kalarus i Pani A.Gębskiej. Do życzeń dla babć i Dziadków dołączyli także uczniowie z klasy IV i V prezentując gościom tańce oraz teatrzyk szkolny dla Babci i Dziadka. Po części artystycznej. Po części artystycznej, życzeniach, wspólnym tańcu Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Goście byli bardzo zadowoleni i obiecali przybyć znowu za rok.

12.01.2017 - wystawa makiety średniowiecznego miasta

Uczniowie klasy V pod kierunkiem nauczyciela historii wykonali makiety średniowiecznego miasta. Prace uczniów zostały wystawione na holu szkoły. Wystawę prac uczniów będzie można oglądać do konca stycznia.
Link do galerii

Kiedy Boże Narodzenie nadchodzi, przesłać życzenia się godzi. Przyjmijcie zatem z rąk naszych, garść życzeń najlepszych: zdrowia, spokoju, radości, a w Nowym Roku - wszelkiej pomyślności.22.12.2016 - jasełka

Link do galerii
Kolędy:
Pójdźmy wszyscy do stajenki...
Gdy się Chrystus rodzi...
Tryumfy Króla Niebieskiego

20-21.12.2016 - wigilia szkolna

Link do galerii - klasa VI
Link do filmiku - klasa V

6.12.2016 - Mikołaj

Link do galerii

30.11.2016 - szkolne Andrzejki

W tradycyjnych zabawach andrzejkowych uczestniczyli uczniowie klas "0"-III w trakcie zajęć szkolnych, a uczniowie klas IV-VI po zajęciach obowiązkowych. Młodsze dzieci bawiły się pod opieką wychowawców i Samorządu Uczniowskiego, natomiast starszymi klasami opiekowali się wychowawcy.
Link do galerii

11.11.2016 - Narodowe Święto Niepodległości

Jeszcze Polska nie zginęła

Uroczystą szkolną akademią i udziałem naszego pocztu sztandarowego uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, która przypada właśnie w dniu tego święta. Program artystyczny przygotowali uczniowie pod opieką Pani mgr Teresy Garczyk i Pani mgr Bożeny Kalarus. Pocztem sztandarowym w czasie uroczystości gminnych w Bliżynie opiekował się Pan Dyrektor i wychowawca klasy VI.
Link do galerii - uroczystości gminne
Link do galerii - uroczystości szkolne

24.10.2016 - spotkania klas "0"-III z Policją

Link do galerii

OGŁOSZENIA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

OGŁOSZENIE 1 - kliknij aby zobaczyć
OGŁOSZENIE 2 - kliknij aby zobaczyć

ZAPYTANIA OFERTOWE DO PROJEKTU "WIEM WIĘCEJ - BĘDĘ LEPSZY"

1. Zapytanie ofertowe na usługę przygotowania i dostarczania posiłków.

kliknij aby zobaczyć ofertę
kliknij aby pobrać załącznik

2. Zapytanie ofertowe na usługę przewozu dzieci na zajęcia.

kliknij aby zobaczyć ofertę
kliknij aby pobrać załącznik

13.10.2016 - Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość szkolna odbyła się dzień przed 14 października. Główną częścią programu był występ uczniów w inscenizacji na podstawie książki Dzieci z Bullerbyn. Scenariusz i przygotowanie uczniów to dzieło Pana Dyrektora i nauczyciela języka angielskiego. Na uroczystość zostali zaproszeni goście: Pan Mariusz Walachnia - Wójt Gminy Bliżyn, Pan Tadeusz Łyjak - Przewodniczący Rady Gminy Bliżyn, Pani Elżbieta Woźniak - Przewodnicząca Rady Rodziców, Ksiądz Proboszcz Wincenty Chodowicz. Zaproszeni Goście, Pan Dyrektor i Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia Nauczycielom i pozostałym Pracownikom szkoły w przeddzień ich święta.
Link do galerii

11.10.2016 - Dzień Papieski "Bądźcie świadkami miłosierdzia"

Uczniowie klasy VI pod opieką Pani Małgorzaty Głowali, naszej katechetki, przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, w którym znalazły się pieśni takie jak "Barka", "Jestem Twój", "Hymn Światowych Dni Młodzieży" oraz "Nasze oczekiwanie". Młodzież zaprezentowała też poezję oraz teksty dotyczące Papieża Jana Pawła II oraz zwiazane z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego.
Link do galerii

06.10.2016 - ogólnopolska akcja "Pola Nadziei"

Szkolne Koło Caritas włączyło się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei, której celem jest wspieranie osób chorych na raka. Organizatorem działań jest Caritas Diecezji Radomskiej. Ideą programu jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. Akcja ma zasięg ogólnopolski i polega na sadzeniu żonkili na znak solidarności z chorymi na raka, na wyznaczonym do tego terenie. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, odbędzie się kwesta. Kto wrzuci pieniądze do puszki ten otrzyma żonkila.
Nasze wolontariuszki: Kinga Lisowska, Natalia Dulęba, i Izabela Gębska przy sadzeniu żonkili - zdjęcia
Link do galerii

30.09.2016 - Dzień Chłopaka w naszej szkole

Oprawę artystyczną i konkursy z nagrodami dla chłopców przygotowały dziewczęta z Samorządu Szkolnego oraz z klasy IV.
Link do galerii

28.09.2016 - Dzień Chłopaka (dyskoteka)

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka odbyła się z konieczności z dwudniowym wyprzedzeniem. Bawili się uczniowie klas IV-VI. Zobacz zdjęcia.
Link do galerii

16.09.2016 - Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2016"

Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Sprzątanie Świata". Maluszki sprzątały swoją salę i teren wokół szkoły, a starsze dzieci i uczniowie klas IV-VI pobocza dróg w naszej miejscowości. Porządki poprzedził apel poświęcony ochronie środowiska i spotkania z wychowawcami.
Link do galerii

12.09.2016 - spotkanie z rodzicami

Jak zwykle na początku roku szkolnego odbyło się spotkanie Pana Dyrektora i wychowawców z rodzicami poświęcone organizacji roku szkolnego 2016/2017. Zobacz zdjęcia z pierwszej części spotkania.
Link do galerii

01.09.2016 - Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Po Mszy i powrocie do szkoły Pan Dyrektor Mirosław Owczarek przywitał zebranych: zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Po wysłuchaniu informacji dotyczących organizacji pracy w bieżącym roku szkolnym uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Link do galerii

ROK SZKOLNY 2015/2016

23.06.2016 - zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym. Po powrocie do szkoły odbyła się oficjalna część uroczystości, w czasie której uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za osiągnięcia szkolne i pozaszkolne. Za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców otrzymała uczennica klasy piątej Kinga Lisowska. Na zakończenie uroczystości odbyły się spotkania klas z wychowawcami. Ucznowie otrzymali wówczas świadectwa i życzenia bezpiecznego wypoczynku na wakacjach.
Link do galerii

22.06.2016 - pożegnanie klasy VI

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia, Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Łyjak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Woźniak oraz ksiądz proboszcz Wincenty Chodowicz. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy Pani mgr Danuty Zarzyckiej. W pierwszej części odbyło się przekazanie Sztandaru Szkoły młodszym kolegom oraz ślubowanie absolwenta, a także podziękowania, kwiaty i życzenia dla Gości, Pedagogów i Rodziców. Tę część programu uświetniły występy artystyczne szóstoklasistów. Do pożegnania włączyli się uczniowie klasy V z krótkim programem dla swoich starszych kolegów. Uroczystość zakończyły przemówienia gości oraz wręczenie nagród, dyplomów.
Link do galerii

Dzień Patrona

Inscenizację i konkursy z nagrodami przygotowali uczniowie klas starszych.
Link do galerii

05-07.06.2016 - wycieczka do Zakopanego

Link do galerii - pod skoczniami
Link do galerii - droga pod Reglami
Link do galerii - Dolina Kościeliska
Link do galerii - Kościół Jana Pawła II
Link do galerii - Gubałówka
Link do galerii - Stary Cmentarz
Link do galerii - Krupówki

11.05.2016 - konkurs historyczny

Nasze uczennice, Kinga Lisowska i Maria Bednarz, zdobyły I i III miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Historycznym pt. "1050-lecie chrztu Polski".
Link do dyplomu Kingi Lisowskiej
Link do dyplomu Marii Bednarz

29.04.2016 - Akademia z okazji 3 Maja

W szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 3 Maja. Program przygotowali uczniowie klas I i III pod opieką wychowawców Pani mgr Bożeny Kalarus i Pani mgr Hanny Jakubowskiej. Jak zwykle poczet sztandarowy naszej szkoły złożony z uczniów klasy VI uczestniczył pod opieką Pani mgr Danuty Zarzyckiej w uroczystościach gminnych.
Link do galerii

22.04.2016 - Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy V i VI. Po tej prezentacji wierszy i piosenek rozpoczęła się druga część programu, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Wszystkie dzieci z klas "0" - VI przemaszerowały po najbliższej okolicy ze śpiewem i skandując hasło "Planeta Ziemia" oraz bawiły się wspólnie na świeżym powietrzu.
Link do galerii
Obejrzyj filmik

Uwaga! Umiem Pływać

Szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Sportu i WSZS w Kielcach "Umiem Pływać" skierowanego do uczniów klas I-III. Zajęcia na pływalni w Czarnieckiej Górze odbywać się będą w czwartki i piątki od kwietnia do czerwca 2016 r.
Link do galerii

14.04.2016 - Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Do ogólnopolskiego sprawdzianu z Operonem przystąpiło 12 uczniów klasy III aby podsumować pierwszy etap edukacji. Nad przebietiem sprawdzianu czuwali: Dyrektor mgr Mirosław Owczarek i Wychowawca mgr Hanna Jakubowska.
Link do galerii

05.04.2016 - sprawdzian szóstoklasisty

Dwunastu uczniów klasy szóstej przystąpiło w tym roku do sprawdzianu. W przerwie między pierwszą i drugą częścią egzaminu uczniowie pod opieką wychowawcy Pani mgr Danuty Zarzyckiej skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.
Link do galerii

22.03.2016 - Apel przedświąteczny i życzenia

Pan Dyrektor i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli sobie i całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne, a Opiekunki Samorządu ogłosiły wyniki konkursu na ozdobę wielkanocną. Wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych otrzymali uczniowie klasy pierwszej i piątej.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy i my życzymy Wam zdrowia, szczęścia i radości.
Link do galerii

X Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

Przyłącz się do akcji. Kliknij aby zobaczyć więcej.

14-15.03.2016 - Kiermasz Wielkanocny Caritas

W dniach 14-15 marca 2016 r w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby. Na kolorowym stole można było odnaleźć to, z czym kojarzymy nadchodzące święta - baranki, kurczaczki, palmy, stroiki, pisanki, koszyczki, kartki świąteczne i wiele innych ozdób, o które postarali się i przygotowali członkowie Szkolnego Koła Caritas. Ponadto podczas kiermaszu można było zakupić słodkości. Chętnych na smakołyki nie brakowało. Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc podopiecznym Caritas Diecezji Radomskiej

Link do galerii

Życzenia świąteczne
Na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego
Życzyny wszystkim Współpracownikom, Wolontariuszom
i Ofiarodawcom SCK, aby codzienna posługa miłości
stawała się coraz bardziej wiarygodnym świadectwem
naszej wiary w Zmartwychwstałego Pana.
Niech nadzieja wypływająca z wielkanocnego poranka
budzi w nas radość i ufność oraz pomaga odkryć
dobro w sercu każdego człowieka.

Opiekun i Zarząd Szkolnego Koła Caritas

10.03.2016 - sukces uczennicy klasy piątej Kingi Lisowskiej w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Obejrzyj dyplom

08.03.2016 - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie przygotowali dla swoich koleżanek z klas "0"-VI liczne konkursy z upominkami. Program przygotowali samodzielnie pod czujnym okiem Pań Opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Obejrzyjcie zdjęcia:
Link do galerii

09.02.2016 - Dzień Babci

Dnia 9 lutego 2016 roku z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się uroczysta akademia. Dzieci z klas "0"-III przygotowały wspaniałą uroczystość, upominki, a rodzice poczęstunek. Wszyscy wspaniale się bawili przy dźwiękach muzyki.
Link do galerii

09.02.2016 - wycieczka klas IV-VI do Skarżyska

Częścią wycieczki były następujące atrakcje: zajęcia na lodowisku, zwiedzanie Muzeum Orła Białego (ekspozycja na placu - kolekcja militariów oraz interaktywna wystawa edukacyjna "Fenomeny nauki"), a także spacer w ośrodku wypoczynkowym Rejów.
Link do galerii - lodowisko
Link do galerii - muzeum
Link do galerii - Rejów

16.01.2016 - zabawa choinkowa

Link do galerii - klasy młodsze
Link do galerii - klasy starsze

7-13.01.2016 - miniwarsztaty "Uczymy się z e-podręcznikiem"

Zgodnie z zaleceniem MEN i KO w Kielcach przeprowadzone zostały pod kierunkiem nauczyciela informatyki i wychowawców. Uczniowie dokonywali wyboru i prezentowali ze strony www.epodreczniki.pl wybrany podręcznik swoim kolegom i koleżankom z klasy.
Link do galerii - klasa IV
Link do galerii - klasa V
Link do galerii - klasa VI
Obejrzyj też filmiki na naszym kanale Youtube.

12.01.2016 - próbny sprawdzian klasy VI z Operonem

Klasa VI jak w ubiegłych latach przystąpiła do sprawdzianu próbnego, który składał się z dwóch części: język polski z matematyką oraz po krótkiej przerwie język angielski. W komisji Pan Dyrektor mgr Mirosław Owczarek oraz Wychowawca Pani mgr Danuta Zarzycka. Zobacz zdjęcia:
Link do galerii

Staropolskim obyczajem według ojców naszych wiary, chcemy złożyć Wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia. Niech ta gwiazdka betlejemska, która świeci dziś o zmroku, doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

22 grudnia 2015 - Jasełka

Występy uczniów naszej szkoły i gościnnie uczennicy ze szkoły w Szałasie przygotowali ks. Wincenty Chodowicz i katecheta p. Małgorzata Głowala. Uroczystość zakończły życzenia Dyrektora Szkoły, Przewodniczącego Rady Gminy, Przewodniczącej Rady Rodziców i Samorządu uczniowskiego.
Link do galerii
Kolęda - "Cicha Noc"
Kolęda - "Lulajże Jezuniu"
Kolęda - "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

18-22 grudnia 2015 - wigilie klasowe

W ostatnich dniach przed feriami świątecznymi każda z klas z wychowawcą uczestniczyła w spotkaniach opłatkowych. W wigiliach klasowych uczestniczyli także przedstawiciele Rodziców. Swoje spotkanie mieli również pracownicy szkoły.
Link do galerii

21 grudnia 2015 - konkurs plastyczny

21 grudnia 2015 - Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym na ozdobę choinkową: Maks Krzepkowski, kl. VI, Patryk Jurski, kl. III, Maciej Mościński, kl. II, Wiktor Kwaśniewski, kl. III Patrycja Kijanka, kl. III, Zuzanna Lisowska, kl. VI, Magda Bernatek, kl. II, Izabela Gębska, kl. V
Słodycze otrzymali: Adam Mościński, kl. II , Paulina Lisowska, kl. VI Amelia Misiowiec, kl. III Aleksandra Mościńska, kl. III Łukasz Mościński, kl. IV, Kasia Bernat, kl. V, Iga Grzela, kl. II, Bartosz Mościński, kl. VI, Radek Krzepkowski, kl. IV, Bartosz Jęczmiński, kl. II
Nagrody wręczono w Gminnym Ośrodku Kultury w Bliżynie
http://gokblizyn.pl/index.php/ct-menu-item-3?start=10
http://www.blizyn.pl/galeria/category/428-nagrodzeni-za-ozdoby-choinkowe

9 grudnia 2015 - konkurs recytatorski

W Zameczku odbył się konkurs recytatorski "Poezja Bożonarodzeniowa". Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły O przebiegu i wynikach konkursu znajdziesz informacje pod linkiem
http://gokblizyn.pl/index.php/298-konkurs-poezji-bozonarodzeniowej
Zdjęcia na stronie
http://www.blizyn.pl/galeria/category/415-konkurs-bozonarodzeniowy-juz-po-raz-dziewiaty

3 - 9 grudnia 2015 - Mikołaj w szkole

W pierwszej dekadzie grudnia dzieci ze wszystkich klas skorzystały ze zorganizowanych wyjazdów z okazji "Mikołaja". Klasy IV oraz V i VI w dniach 4 i 8 grudnia pojechały do kina w Galerii "Korona" w Kielcach na film 3D "Hotel Transylwania 2".
Link do galerii

Klasy I-III obejrzały 3 grudnia spektakl teatru muzycznego "Duduś", a klasa "0" wyjechała do "Kuleczkowa" w Skarżysku-Kamiennej. Dzieci bawiły się wspaniale. Najmłodszych Mikołaj odwiedził też w szkole.
Link do galerii - wyjazdy
Link do galerii - szkoła

grudzień 2015 - grudniowe akcje Szkolnego Szkoła Caritas - "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz "Głodni Miłosierdzia"

Link do galerii

Rodzice, jeśli chcecie żeby Wasze dziecko wzięło udział w konkursie matematycznym, zarejestrujcie je na stronie http://triathlon.matzoo.pl (kliknij tutaj)

23 listopada - 4 grudnia 2015 - Góra Grosza: szkolna akcja zbiórki drobnych monet na pomoc dzieciom

Link do galerii

23 listopada - 7 grudnia 2015 - Akcja Szkolnego Koła Caritas "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Link do galerii

24-26.11.2015 - Andrzejki

W ostatnim tygodniu listopada odbyły się tradycyjne andrzejkowe zabawy dla uczniów klas młodszych i starszych z tańcem i wróżbami.
Link do galerii (klasy starsze)
Link do galerii (klasy młodsze)

24.11.2015 - prelekcja dla uczniów

Prelekcja dla uczniów klas IV-VI przeprowadzona przez pracownika Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Na zakończenie prelekcji prowadzący przeprowadził quiz z nagrodami książkowymi dla uczniów.
Link do galerii

24.11.2015 - Bezpieczeństwo na drodze

Naszą szkołę odwiedził wójt Gminy Pan Mariusz Walachnia oraz pracownicy Komendy Policji w Skarżysku-Kamiennej. W ramach projektu uczniowie kl. "0"-III otrzymali elementy odblaskowe. Efektem tych corocznych akcji jest brak wypadków z udziałem pieszych w ubiegłym roku. Funkcjonariusze KPP przeprowadzili również pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Link do galerii

12.11.2015 - Święto Niepodległości - akademia szkolna

Dnia 12 listopada 2015 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę okoliczność uczniowie klas II, V i IV razem z Paniami: Elżbietą Dąbrowską, Danutą Zarzycką i Adelą Gębską przygotowali montaż słowno-muzyczny. Całość uroczystości zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Link do galerii

11.11.2015 - Święto Niepodległości - poczet sztandarowy

W dniu 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, uczniowie klay VI pod opieką Wychowawcy, Pani Danuty Zarzyckiej oraz Dyrektora szkoły Pana Mirosława Owczarka, rerezentujący szkołę w poczcie sztandarowym, wzięli udział w gminnych uroczystościach. W kościele parafialnym w Bliżynie uczestniczyli w uroczystej mszy św. za Ojczyznę, a po niej w manifestacji patriotycznej władz i mieszkańców gminy Bliżyn.
Link do galerii

04.11.2015 - Bezpieczeństwo na 5

Uczennice klasy V uczestniczyły w konkursie zorganizowanym przez KPP w Skarżysku-Kamiennej.
Link do galerii

22.10.2015 - Ślubowanie klasy I

Na uroczystości spotkały się odświętnie ubrane pierwszaki ze swoimi rodzicami, cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Pan Wójt Mariusz Walachnia, ks. Wincenty Chodowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Woźniak. Dzieci zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany pod opieką wychowawcy Pani mgr Bożeny Kalarus oraz złożyły uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Tradycyjnym punktem programu było zjedzenie z uśmiechem plasterka kwaśnej cytryny i słodkiego lizaka. Od zaproszonych gości pierwszaki otrzymały upominki i życzenia. Życzenia złożył również Pan Dyrektor Mirosław Owczarek. Po uroczystości odbyło się spotkanie klasy z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
Link do galerii

14.10.2015 - Dzień Edukacji Narodowej

Święto Szkoły rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym odprawioną w intencji wszystkich nauczycieli i innych pracowników szkoły. Szkolna część uroczystości przebiegła pod hasłem "Nauczycielu bądź". Rozpoczęła się ona od wręczenia nagród Wójta Gminy Bliżyn dla Pana Dyrektora mgr Mirosława Owczarka i Pani mgr Danuty Zarzyckiej. Następnie Pan Dyrektor wręczył swoje nagrody nauczycielom i pozostałym pracownikom. Na ręce Pana Dyrektora złożyła kwiaty i życzenia Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Woźniak oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. IV-VI. Akademię tę przygotował Pan Dyrektor i Pani mgr Teresa Garczyk.
Link do galerii

13.10.2015 - Dzień Papieski

Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Uczniowie klas IV-VI przygotowali z tej okazji, pod opieką Pani mgr Małgorzaty Głowali i Hanny Jakubowskiej, montaż słowno-muzyczny. Na zakończenie zaprezentowali się członkowie szkolnego koła "Caritas" wręczając wszystkim obecnym okolicznościowe pamiątki z portretem Papieża.
Link do galerii

07.10.2015 - próbna ewakuacja szkoły

Dnia 07 października 2015 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja z budynku szkoły na plac szkolny uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Ewakuacja została przeprowadzona pod bacznym okiem przedstawiciela UP Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej - P. Kapitana Marcina Jasińskiego.
Link do galerii

18.09.2015 - "Sprzątanie Świata"

Dnia 18 września nasza szkoła przystąpiła do akcji "Sprzątanie świata - Polska 2015". Bezpośredni nadzór nad akcją sprawował Urząd Gminy Bliżyn. Koordynatorem akcji szkolnej była P. Małgorzata Siek - nauczyciel przyrody, która przygotowała z uczennicami kl. IV apel wprowadzający w akcję, po czym uczniowie wszystkich klas wyruszyli pod opieką Nauczycieli w wyznaczone rejony. Sprzatali rowy i pobocza ulic w kierunku Nowego Odrowążka, Odrowążka i Kucębowa. Klasy I i II porządkowały plac przed budynkiem szkoły. Pogoda dopisała... śmieci niestety też! Już jest czysto i oby tak przez cały rok.

10.09.2015 - spotkanie z rodzicami

Dnia 10 września Dyrektor i grono nauczycieli - wychowawców spotkali się z rodzicami uczniów wszystkich klas. Spotkanie miało charakter organizacyjny. Rodzice zostali zapoznani:
 • - z organizacją roku szkolnego 2015/2016
 • - z propozycją dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych
 • - z propozycjami dodatkowych zajęć pozalekcyjnych
 • - o zasadach dożywiania, organizacji dowożenia uczniów
 • - o udziale uczniów w akcji "Sprzątanie świata" dnia 18.09.2015
W trakcie zebrania Pani Przewodnicząca Rady Rodziców zaproponowała rozważenie udziału uczniów w nauce pływania na basenie krytym. Po zebraniu rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas 0-VI.
Link do galerii

04.09.2015 - apele organizacyjne

Dnia 4 września odbyły się apele organizacyjne z uczniami wszystkich klas. Dyrektor szkoły poruszył następujące kwestie:

 1. Dyscyplina uczniów na przerwach.
 2. Noszenie obuwia zmiennego i worków.
 3. Uczestnictwo uczniów na zajęciach świetlicowych.
 4. Udział uczniów w konkursach przedmiotowych i artystycznych proponowanych w ciągu roku szkolnego oraz kołach zainteresowań.

Dyrektor życzył uczniom udanego roku szkolnego i samych wysokich ocen na świadectwach kończących kolejny rok nauki.

01.09.2015 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. W szkolnej części uroczystości odbyło się spotkanie ogólne uczniów i rodziców z Panem Dyrektorem i nauczycielami, na którym Dyrektor omówił organizację nowego roku szkolnego oraz życzył wszystkim dobrych wyników w edukacji i wychowaniu. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.
Link do galerii

ROK SZKOLNY 2014/2015

25-26.06.2015 - zakończenie roku i pożegnanie klasy VI

W tych dniach odbyło się uroczyste pożegnanie klasy VI i zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Dwa dni trwały uroczystości w trakcie których absolwenci pożegnali się ze szkołą na zawsze, a młodzi uczniowie na okres wakacji. Było ślubowanie absolwentów, nagrody, przemówienia gości, dyrektora, wychowawcy klasy VI, rodziców, wiersze, piosenki i szkolny kabaret. Ostatniego dnia odbyła się Msza Św. dla uczniów, rozdanie nagród, świadectw i spotkania z wychowawcami.
link do galerii - pożegnanie klasy VI
link do galerii - zakończenie roku szkolnego

11.06.2015 - Mistrz Pięknego Czytania

Dn. 11.06.2015 w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania". W konkursie wzięło udział 4 uczniów z naszej szkoły: Magdalena Bernatek i Amelia Misiowiec, uczennice klasy II, a z klasy III Kinga Jańczyk i Dominika Lisowska. II miejsce zajęła Dominika Lisowska, natomiast wyróżnienie dostała Magdalena Bernatek.

24.05.2015 - otwarcie boiska wielofunkcyjnego

Zobacz zdjęcia
Link do informacji na stronie Urzędu Gminy Bliżyn

Ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego

Informacja na temat budowy boiska
Link do galerii

21-28.05.2015 - Akcja "Uśmiech dla każdego dziecka"

Zarząd Szkolnego Koła Caritas zorganizował szkolną akcję "Uśmiech dla każdego dziecka". Celem akcji było przygotowanie paczki z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Caritas z wybranego Domu Dziecka lub dzieci ze społeczności szkolnej należących do naszej parafii. Zbiórka darów serca tj. pluszowych maskotek, gier do zabawy, artykułów papierniczych, książęk itp. trwała od 21 do 28 maja 2015 roku.

19.05.2015 - Egzamin na kartę rowerową

Dnia 19 maja 37 uczniów klas IV-VI naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Pierwszą część egzaminu stanowił test składający się z 20 pytań. Następnie uczniowie zdawali egzamin praktyczny przed komisją w składzie:
 • 1. Koordynator z KP w Skarżysku-Kamiennej, młodszy aspirant Paweł Rycerski
 • 2. Dyrektor Szkoły, mgr Mirosław Owczarek
 • 3. Nauczyciel - mgr Danuta Zarzycka
Wszyscy uczniowie pomyślnie zakończyli ten egzamin.
Link do galerii

12.05.2015 - Wizyta dyrekcji Caritas

W dniu 12 maja 2015 roku w naszej szkole gościliśmy Dyrekcję Caritas Diecezji Radomskiej: Księdza wicedyrektora Damiana Drabikowskiego oraz panią Iwonę Stępniewską - opiekunkę szkolnych kół Caritas. Nasi goście na uroczystym apelu wręczyli członkom SKC w Odrowążku akt wpisu w poczet członków Koła oraz legitymacje i koszulki Caritas dla naszych wolontariuszy. Ksiądz wicedyrektor podziękował członkom Szkolnego Koła Caritas za całoroczne zaangażowanie w pracę na rzecz potrzebujących niosąc im radość, nadzieję i miłość.
Link do galerii

01.05.2015 - Lekcja historii i patriotyzmu

Z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były pieśni patriotyczne, wiersze, krótka lekcja historii i odtańczony przez najmłodszych polonez. Program przygotowały Pani mgr Hanna Jakubowska i Pani mgr Bożena Kalarus.
Link do galerii

27.04.2015 - Fizyka dla smyka

Tegoroczny temat eksperymentów - "Iskierki i błyskawice". Uczniowie dowiedzieli się:
 • - jak powstaje iskra elektryczna i co ma wspólnego z piorunami
 • - dlaczego niektóre pocierane przedmioty przyciągają się, a inne odpychają
 • - co napędza magiczną karuzelę
 • - czy błyskawice są niebezpieczne
 • - ochrona i bezpieczeństwo podczas burzy
Na te i inne pytania uczniowie uzyskali odpowiedź poprzez przeprowadzone ciekawe i bezpieczne eksperymenty, również z wykorzystaniem generatorów wysokich napięć.
Link do galerii

16.04.2015 - Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

W niepublicznej szkole w Sorbinie odbył się konkurs języka angielskiego, w którym w kilku kategoriach wiekowych rywalizowało 17 uczestników trzech szkół - z Bliżyna, Odrowążka i Sorbina. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic, które zdobyły dobre miejsca - II i III. Naszym dziewczętom gratulujemy.
Zobacz dyplomy naszych uczennic: 1 2 3

14.04.2015 - eliminacje gminne XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego

Konkurs recytatorski odbywa się corocznie w Bliżynie. Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie. W tym roku naszą szkołę reprezentował Łukasz Stępień (kl. V) i Ola Głowala z klasy IV. Łukasz za swoją recytację zdobył wyróżnienie.
Zobacz dyplomy naszych uczestników: 1 2 3

10.04.2015 - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - eliminacje powiatowe

Nasza laureatka eliminacji gminnych, Kinga Lisowska, uczennica klasy IV, zdobyła III miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe.
Zobacz dyplom
Przeczytaj informację prasową

Budząca się przyroda to świadectwo naszej odnowy. Na ten wiosenny czas, na czas świąteczny, życzenia zdrowia i pogody ducha - Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom, Pracownikom oraz Sympatykom naszej szkoły
przesyła
dyrektor Mirosław Owczarek.


Wielkanoc 2015 roku

01.04.2015 - sprawdzian

Po raz pierwszy klasa szósta uczestniczyła w nowym sprawdzianie kompetencji. W tym samym dniu uczniowie pisali pierwszą część z języka polskiego i matematyki, a po przerwie język angielski. W czasie przerwy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Link do galerii

31.03.2015 - apel świąteczny, życzenia wielkanocne

W czasie wspólnego spotkania uczniów i nauczycieli, opiekunki Samorządu Uczniowskiego ogłosiły wyniki konkursu na najładniejszą pisankę. Następnie Pan Dyrektor i Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
Link do galerii - zdjęcia z apelu
Link do galerii - zdjęcia ze spotkania klasy IV

26-27.03.2015 - kiermasz wielkanocny

W dniach 26-27 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby. Rękodzielnicze dzieła: pisanki, stroiki, palmy, kartki świąteczne i wiele innych przygotowali członkowie Szkolnego Koła Caritas. Największym powodzeniem cieszyły się pisanki, baranki i kurczaczki. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, dyrekcji, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom, którzy wsparli naszą akcję i zakupili ozdobę.

DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

SZKOLNE KOŁO CARITAS


Link do galerii

21.03.2015 - powitanie wiosny

Uczniowie klas "0", I, II i III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce nad pobliską rzekę. Pożegnali ze śpiewem zimę i powitali wiosnę. Utopili tradycyjną Marzannę - symbol odchodzącej zimy.
Link do galerii

12.03.2015 - Turniej wiedzy pożarniczej

Dnia 12 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Bliżynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV i V przygotowani przez P. mgr Danutę Zarzycką. Nasze uczennice odniosły duży sukces zajmując I i II miejsce. Były to Kinga Lisowska i Marysia Bednarz. Kinga i Marysia pojadą na eliminacje powiatowe do Skarżyska-Kamiennej w dniu 10.04.2015 r. Gratulujemy Opiekunowi i Uczennicom i życzymy sukcesów w powiecie.
Link do galerii

09.03.2015 - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował dla dziewcząt wiele konkursów z nagrodami, życzenia i słodycze. W klasach starszych uczniowie przygotowali poczęstunek i upominki dla swoich koleżanek.
Link do galerii

14.02.2015 - zabawa karnawałowa

14 lutego (soboba) odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci z klas "0", I, II, III przygotowały układy taneczne, które zaprezentowały przybyłym gościom. Występy dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami. Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców przygotowała dla dzieci konkursy z nagrodami. Uczniowie otrzymali paczki oraz słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się wspaniale.

Od godziny 14:00 do 18:00 bawiła się młodzież z klas IV-VI. Dodatkową atrakcją zabawy były liczne konkursy z nagrodami, w tym wybór króla i królowej balu. Podobnie jak dla klas młodszych, rodzice przygotowali i tu paczki i poczęstunek. Sale na szkolną zabawę dekorowała klasa szósta pod opieką wychowawcy.
Link do galerii - dekoracje
Link do galerii - klasy młodsze
Link do galerii - klasy starsze

13.02.2015 - Walentynki

13 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Najpiękniejsze i najbardziej estetycznie wykonane kartki zostały wyróżnione, a ich wykonawcy otrzymali słodkie upominki.
Link do galerii

10.02.2015 - wolontariusze z SKC z wizytą u chorych!

We wtorek, 10-go lutego w ramach Obchodów Światowego Dnia Chorego wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili chorych z naszej Parafii, wręczając im drobne upominki. Akcja nie tylko przyniosła wiele radości chorym, ale także sprawiła wiele radości naszym wolontariuszom, którzy odkrywali prawdę słów, że "więcej radości jest w dawaniu niż w braniu"! Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy podjęli to zadanie!
Link do galerii

09.02.2015 - spotkanie z rodzicami i wręczenie listów gratulacyjnych

Link do galerii

22.01.2015 - Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22.01.2015 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas "0", I, II, III przygotowały montaż słowno-muzyczny. Uroczystość uświetnił zatańczony przez dzieci menuet oraz gra na intrumentach muzycznych uczniów z klasy III. Po uroczystości odbył się poczęstunek na którym kochani seniorzy zaprezentowali swoje zdolności muzyczne.
Link do galerii

08.01.2015 - Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem

Dnia 08.01.2015 nasi szóstoklasiści przystąpili do pisania próbnego sprawdzianu. Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia.
Link do galerii

Życzenia Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Błogosławieństwa Bożego przesyła Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz wspaniałej młodzieży
Porucznik AK Pan Ryszard Relidzyński

WESOŁYCH ŚWIĄT

W TEN PIĘKNY I RADOSNY CZAS
BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO 2015 ROKU
ŻYCZENIA
RODZINNYCH SPOTKAŃ W MIŁOŚCI I ZROZUMIENIU,
PIĘKNYCH PREZENTÓW POD PACHNĄCĄ CHOINKĄ
NAUCZYCIELOM, UCZNIOM, RODZICOM I PRACOWNIKOM
ŚLE DYREKTOR SZKOŁY

15-19.12.2014 - Wigilie klasowe i spotkanie wigilijne pracowników szkoły

Link do galerii - wigilie i spotkanie
Link do galerii - dekoracje świąteczne

18.12.2014 - Jasełka

Inscenizację przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką ks. Wincentego Chodowicza i Pani katechetki Małgorzaty Głowali. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców P. Elżbieta Woźniak, Pan Mariusz Walachnia - Wójt Gminy Bliżyn oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Łyjak. Po zakończeniu występu naszych małych artystów, przedstawiciele szkolnej społeczności: dyrekcja, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście złożyli sobie wzajemnie i wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
Link do galerii

Akcje i konkursy świąteczne przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas

Link do galerii - akcja Caritas
Link do galerii - konkursy świąteczne

10-12.12.2014 - Akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom"

Zarząd Szkolnego Koła Caritas przeprowadził w dniach 10-12 grudnia 2014 r. we współpracy z proboszczem parafii akcję charytatywną "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", w ramach której na terenie szkoły rozprowadzone zostały świece wigilijne Caritas Diecezji Radomskiej.
Zarząd Szkolnego Koła Caritas
Opiekun SKC

SZANOWNI RODZICE

Informujemy, że stosownie do zaleceń MEN w dniach 22, 23, 29, 30 XII 2014 oraz 2 i 5 I 2015 r. w godzinach 9:00 - 12:00 szkoła może zapewnić opiekę świetlicową uczniom. W tych dniach nie będą uruchomione przywozy i odwozy oraz dożywianie. Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt osobisty z dyrektorem szkoły do dnia 12 XII 2014 r (piątek) w godzinach 8:00 - 14:00

Uśmiech Dziecka

Samorząd Uczniowski zorganizował i zaprosił całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji "Uśmiech dziecka". Celem akcji jest przygotowanie dla podopiecznych z placówki "Przystań" z okazji Świąt Bożego Narodzenia słodkich upominków. Dla dzieci taki świąteczny prezent będzie miłym darem. Akcja trwa od 01.12.2014 do 12.12.2014.

27.11.2014 - Andrzejki

27.11 2014 odbyła się zabawa andrzejkowa, w której brały udział dzieci z klas "0"-III, a następnie klasy VI - VI z wychowawcami.
Link do galerii

19.11.2014 - VII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

Grupa teatralna z naszej szkoły uczestniczyła w VII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Przedstawieniem "Papieros w sądzie" nasi uczniowie wywalczyli II miejsce.
Link do strony

13.10.2014 - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno-muzyczny. Na zaproszenie Pana Dyrektora uroczystość uświetnił występ Filharmonii Kieleckiej.
Link do galerii

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - akcja szkolnego koła Caritas"

Przyłącz się do akcji. Kliknij aby zobaczyć więcej.

13.11.2014 - spotkanie z żołnierzem Armii Krajowej

Z inicjatywy P. Elżbiety Dąbrowskiej i dyrektora Szkoły Podstawowej w Odrowążku, 13 listopada w naszej szkole odbył spotkanie z uczniami por. Ryszard Relidzyński ps. "Myszka" - żołnierz z 3 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej gen. Antoniego Hedy "Szarego".

Nasz gość urodził się w roku 1927, uczył się w Bliżynie i mieszkał w nim do roku 1947. Przed wojną działał w harcerstwie, w druzynie której motto brzmiało "Być dobrym Polakiem", zaś w latach wojny obserwował bliżyński obóz pracy i dostarczał amunicję ze Skarżyska do bliżyńskich partyzantów. Jak się przekonaliśmy, pan Ryszard ma ogromną wiedzę, którą chętnie przekazuje młodzieży i potrafi ze swadą opowiadać o historii Małej i Dużej Ojczyzny.
Link do galerii

7.11.2014 - akademia z okazji Święta Niepodległości

Z okazji święta przypadającego w 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. Po montażu słowno-muzycznym obejrzeliśmy krótki film prezentujący historię Polski. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśni polskich legionów.
Link do galerii

27.10.2014 - narada dyrektorów

Tego dnia w naszej szkole odbyła się narada dyrektorów szkół z całego powiatu skarżyskiego. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł z informatora samorządowego:
Link do artykułu

21.10.2014 - Ślubowanie klas pierwszych

Wychowawcą pierwszaków jest Pani Adela Gębska. Przygotowała ona ze swoimi podopiecznymi uroczystość pasowania na ucznia. W przygotowania włączyli się Rodzice oraz Samorząd Uczniowski. Po części artystycznej w wykonaniu pierwszaków odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Po akcie ślubowania głos zabrał Dyrektor szkoły mgr Mirosław Owczarek, Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Woźniak. Pierwszaki otrzymały następnie upominki od Pana Wójta i Rodziców. Następnie dzieci wraz z Rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek.
Link do galerii

29.09.2014 - Dzień Chłopca

Samorząd Uczniowski przygotował program z konkursami i nagrodami dla chłopców. Dziewczęta złożyły wszystkim chłopcom życzenia i poczęstowały ich słodyczami. Dzień Chłopca obchodziły też klasy IV-VI. Zobacz zdjęcia z uroczystości szkolnej i klasowych.
Link do galerii

13.10.2014 - życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji przypadającej jutro 241 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej serdeczne życzenia dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz naszej Młodzieży składa w imieniu żołnierzy Armii Krajowej porucznik Ryszard Relidzyński ps. "Myszka" walczący w oddziale AK pod dowództwem "Szarego".

19.09.2014 - Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2014"

Uczniowie przyszli do szkoły bez książek, za to odpowiednio ubrani i przygotowani do sprzątania okolicy. Ci, którzy nie mieli własnych rękawic, otrzymali je, wszyscy zaś dostali worki na śmieci. Na początku zajęć odbyły się spotkania z wychowawcami na temat organizowanej w szkole akcji oraz zasad bezpieczeństwa. Później wszyscy uczestniczyli w apelu o ochronie naszego środowiska, a następnie każda klasa z opiekunami wyruszyła na sprzątanie przydzielonego zgodnie z planem terenu. Najmłodsi sprzątali szkołę i jej najbliższe okolice, a starsi uczniowie pobocza drogi w kierunku Kucębowa, Sorbina i Włochowa. Zebrane śmieci złożyliśmy przy śmietniku obok szkoły. Opiekunem akcji był nauczyciel przyrody, Pani M. Siek.
Link do galerii

09.09.2014 - spotkanie z rodzicami

Pan Dyrektor przywitał zebranych Rodziców i Grono Pedagogiczne oraz przedstawił porządek spotkania. Przedstawił priorytety nauczania i wychowania oraz omówił sprawy bieżące, po czym odbyła się prezentacja realizacji projektu unijnego w wykonaniu Pani mgr Małgorzaty Siek. Po przerwie i poczęstunku rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Link do galerii

01.09.2014 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rok szkolny rozpoczął się uroczystą Mszą z udziałem pocztu sztandarowego szkoły i całej szkolnej społeczności. W szkole odbyło się ogólne spotkanie z Panem Dyrektorem, a następnie z wychowawcami klas. Na uroczystość przybył Pan Mariusz Walachnia - Wójt Gminy Bliżyn.

Życzymy wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.
Link do galerii

ROK SZKOLNY 2013/2014

Współpraca z ŚCDN

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa w Odrowążku podpisała porozumienie o współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W ramach współpracy nasi pedagodzy objęci zostaną fachową opieką merytoryczną, skorzystają ze szkoleń Rady Pedagogicznej i indywidualnych konsultacji. Obie placówki będą promować wartość edukacji, gwarantować wysoki poziom dydaktyczny naszej szkoły, współpracować w zakresie doskonalenia procesowego nauczycieli.
Strona główna Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - kliknij

28-30.06.2014 - wycieczka pracowników szkoły

Prezentujemy zdjęcia z wycieczki turystyczno-krajoznawczej. Zachęcamy do obejrzenia kadrów ukazujących ciekawe, historyczne i piękne miejsca naszej Ojczyzny. Wycieczka odbyła się na trasie: ZAMOŚĆ - LUBLIN - ROZTOCZE.
Link do galerii - ZAMOŚĆ
Link do galerii - LUBLIN
Link do galerii - ROZTOCZE

27.06.2014 - zakończenie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego. Po Mszy Św. spotkaliśmy się w szkole. Pan Dyrektor podziękował naszej społeczności za rok wspólnej, ciężkiej i owocnej pracy, uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Złożył nam wszystkim życzenia udanych wakacji. Wychowawcy i opiekunowie organizacji szkolnych rozdali wyróżnienia i nagrody. Na spotkaniach z wychowawcami uczniowie otrzymali świadectwa.

I my Wam życzymy dobrego wypoczynku!
Link do galerii

26.06.2014 - Pożegnanie klasy VI

Na początku uroczystości Pan Dyrektor przywitał przybyłych gości: Wójta Gminy Bliżyn Pana Mariusza Walachnię, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Jerzego Ramsa, księdza Wincentego Chodowicza, oraz przedstawicieli Rodziców, Rodziców absolwentów, Pracowników szkoły i Uczniów. Program uroczystości obejmował:

 1. Powitanie zebranych przez wychowawcę klasy VI, Panią mgr Małgorzatę Siek.
 2. Wprowadzenie sztandaru.
 3. Przekazanie sztandaru naszemu pocztowi sztandarowemu reprezentowanemu przez uczniów klasy V.
 4. Ślubowanie absolwentów.
 5. Podziękowania dla wychowawców.
 6. Przemówienia gości, przedstawiciela rodziców i absolwentów.
 7. Program artystyczny w wykonaniu klasy VI.
 8. Podziękowania dla rodziców i nauczycieli.
 9. Pożegnanie klasy VI w wykonaniu uczniów piątej klasy, która pod opieką wychowawcy Pani mgr Teresy Garczyk przygotowała program artystyczny.
 10. Wręczenie nagród i dyplomów oraz listów gratulacyjnych i podziękowań.


Link do galerii

11.06.2014 - Dzień Patrona

Dzień Patrona przygotowali z uczniami Pani mgr Hanna Jakubowska i Pan mgr Marek Stępień. Obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas starszych.
Link do galerii

09.06.2014 - Turniej Piłki Siatkowej w Szkole Podstawowej w Sorbinie

Nasza drużyna pojechała na turniej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, Pani mgr Danuty Zarzyckiej. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny. Nasza zdobyła II miejsce za szkołą w Bliżynie, przed Mroczkowem i Sorbinem. Uczestnicy otrzymali poczęstunek i nagrody: piłki, kubeczki i słodycze. Nagrody sponsorowała Gminna Komisja Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu unijnego.
Link do galerii

02.06.2014 - wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy dla klas IV-VI. W programie wycieczki:

-Pomnik Piłsudskiego
-Łazienki
-Pomnik Chopina
-Pomnik Sienkiewicza
-Zamek - Pałac Królewski na wodzie
-Stadion Narodowy - pomieszczenia dla VIPów
Link do galerii

30.05.2014 - Dzień Dziecka w szkole

W programie uroczystości znalazły się:

-Występ teatrzyku szkolnego prowadzonego przez Panią mgr Hannę Jakubowską oraz uczniów przygotowywanych przez Panią mgr Bożenę Kalarus na zajęciach umuzykalniających (projekt unijny);

-Konkursy sportowe opracowane przez nauczyciela wychowania fizycznego, Panią mgr Danutę Zarzycką;

-Prezentacje własnych programów artystycznych klas "0"-VI, które uczniowie przygotowali pod opieką wychowawców;

-Poczęstunek sfinansowany przez Radę Rodziców (kanapki, ciasto, słodycze, lody) która sponsorowała również nagrody w konkursach wspólnie ze szkolnym sklepikiem;

-Życzenia dla dzieci od Dyrektora Szkoły, nauczycieli, rodziców, życzenia i cukierki od księdza Wincentego Chodowicza.

I my Wam wszystkim życzymy SPEŁNIENIA MARZEŃ!!!
Link do galerii

26.05.2014 - Dzień Matki

W klasach "0"-III program Dnia Mamy przygotowali wspólnie wychowawcy i uczniowie. Klasa piąta też przygotowała Mamom program - niespodziankę oraz poczęstunek.
Link do galerii

19.05.2014 - Natura 2000

W ramach projektu prowadzonego przez Gminę odbyło się w naszej szkole spotkanie z uczniami. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wykonywały przygotowane ćwiczenia i otrzymały upominki związane z tematyką zajęć. Spotkanie prowadził Andrzej Staśkowiak. Wcześniej w podobnych spotkaniach w Bliżynie uczestniczyli dyrektorzy szkół i nauczyciele.
Link do galerii

05.05.2014 - akademia z okazji 3 Maja

Z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta akdemia. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowali inscenizację, która przeniosła nas w historyczne czasy. W wykonaniu dziewcząt z klasy V usłyszeliśmy Poloneza 3 Maja i Mazurka 3 Maja. Wcześniej nasz poczet sztandarowy reprezentował szkołę na uroczystościach gminnych w Bliżynie.
Link do galerii

24.04.2014 - sukces naszych uczennic

Sukces naszych uczennic w XXIV Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły nominację do szczebla wojewódzkiego. Więcej dowiesz się z poniższego linku:
Link do artykułu GOK Bliżyn

23.04.2014 - Dzień Ziemi

Dnia 23.04.2014 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi, którą przygotowali uczniowie klas "0" i III. Prowadzącymi byli uczniowie klasy VI. Inscenizacja przedstawienia ekologicznego nosiła tytuł "Chrońmy przyrodę". Na zakończenie uczniowie wszystkich klas rozwiązywali krzyżówkę ekologiczną.
Link do galerii

15.04.2014 - Wielkanoc

Pan Dyrektor w imieniu wszystkich pracowników szkoły, a przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w imieniu uczniów, złożyli sobie życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy.
Link do galerii

10.04.2014 - sprawdzian klasy III

Dnia 10.04.2014 odbył się sprawdzian kompetencji dla klasy 3 wydawnictwa OPERON. Do sprawdzianu przystąpiło 13 uczniów. Uczniowie pisali sprawdzian z:

Języka polskiego - 45 minut
Matematyki - 45 minut

Link do galerii

1.04.2014 - sprawdzian klasy VI

1 kwietnia do sprawdzianu przystąpili uczniowie klasy VI. W tym roku było ich tylko siedmioro. Na zdjęciach uczniowie już po sprawdzianie ze swoim wychowawcą.
Link do galerii

kwiecień 2014 - informacje o naszej szkole w prasie lokalnej

*
zabawa ostatkowa z TPD - zobacz

**
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego - zobacz

***
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - zobacz

Pełna informacja o tych i innych wydarzeniach znajduje się w Samorządowym Informatorze Gminy Bliżyn, kwiecień 2014, który będzie również dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Bliżyn.

21.03.2014 - pierwszy dzień wiosny

Nareszcie wiosna!

Cała społeczność szkolna czekała na nią, a najmłodsi postanowili pod okiem swych Pań Wychowawczyń uczcić pierwszy dzień wiosny i pomaszerować nad wodę by "utopić Marzannę". Udało się! Wiosna zagościła na dobre!
Link do galerii

07.03.2014 - Dzień Kobiet

Dnia 7 marca w przeddzień ważnego dnia dla Pań i Dziewczyn - Dnia Kobiet, brzydsza połowa uczniów klas IV-VI - przedstawicieli samorządu uczniowskiego, pod opieką Pani Izabeli Banasik-Zep i Pani Bożeny Kalarus przygotowała uroczystość z okazji 8 Marca, w trakcie której dziewczyny uczestniczyły w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Sklepik Uczniowski. Na zakończenie SU rozstrzygnął i wręczył nagrody za najwspanialsze Walentynki przygotowane na 14 lutego.
Link do galerii

19.02.2014 - spoktanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami rozpoczęło się od zebrania ogólnego z Dyrektorem Szkoły. Po zapoznaniu rodziców z efektami pracy szkoły w I semestrze i planami na dalsze miesiące bieżącego roku szkolnego, odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom wyróżniających się uczniów. Po zakończeniu części ogólnej rodzice udali się na zebrania klasowe z wychowawcami.
Link do galerii

03-13.02.2014 - zajęcia w trakcie ferii zimowych

Na apelu Pan Dyrektor zapoznał uczniów z organizacją ferii w naszej szkole. Uczniowie, którzy przybyli do szkoły w czasie ferii, uczestniczyli w zajęciach Lan Party, zajęciach sportowych i przygotowaniach do konkursów. Zobacz zdjęcia z zajęć oraz projekt stworzony na tych zajęciach na naszym koncie Youtube:
Link do galerii
link do filmiku z Minecrafta
<--- kliknij ten przycisk aby dowiedzieć się czym jest LAN Party

W latach 80 i na początku lat 90, kiedy nie istniał jeszcze Internet w takiej postaci jakim go znamy, a dostęp do dużych sieci komputerowych był jeszcze (szczególnie w Polsce) bardzo ograniczony, najlepszym sposobem na wieloosobową rozgrywkę na komputerze było fizyczne połączenie kilku komputerów w LAN (czyli sieć lokalną - Local Area Network). Aby to osiągnać, znajomi sobie ludzie nieśli lub wieźli swoje komputery do mieszkania jednego z nich i na miejscu łączyli je kablami. Zabawa mogła trwać kilka godzin, całą noc lub nawet większą część weekendu. Taki sposób spędzania czasu nazywa się LAN Party.

Chociaż Internet i komunikacja na odległość zostały bardzo rozpowszechnione w XXI wieku, zwyczaj LAN Party nie tylko nadal istnieje, ale też wyewoluował w inne, bardziej rozbudowane formy. Różne organizacje czy firmy komputerowe często organizują LAN Party na dużą skalę, w których bierze udział i rywalizuje ze sobą od kilkudziesięciu do kilkuset zwykle nieznajomych sobie osób. Takie LAN Party często trwają 2-3 dni, zapewniają uczestnikom pożywnienie, napoje oraz noclegi. W podobny sposób odbywa się wiele turniejów wieloosobowych gier komputerowych (tak zwany sport elektroniczny), gdzie najlepsi wygrywają sprzęt komputerowy albo spore sumy pieniędzy.

Często mówi się, że Internet odciąga od siebie ludzi, izoluje ich i alienuje. Mimo to, jak widać nawet dzieci urodzone po roku 2000, dla których Internet jest nieodłączną częścią zycia, nieświadomie powtarzają nawyki graczy sprzed 20 lat i wolą spotkać się wspólnie przy komputerach niż grać przez Internet.

01.02.2014 - zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa dla uczniów klas "0"-III rozpoczęła się o godz. 10:00 i trwała do 13:00. Imprezę uświetniły dwa konkursu. W tańcu parami nagrody otrzymały po dwie osoby z każdej klasy. Drugi konkurs polegał na wybraniu królowej i króla balu. Nagrodę otrzymali uczniowie z klasy I - Patrycja Kijanka i Wiktor Kwaśniewski.

W zabawie uczestniczyli rodzice, którzy przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, paczki i ufundowali nagrody. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas na czele z Panem Dyrektorem. Wszyscy bawili się wspaniale przy dobrej oprawie muzycznej.

O godzinie 14:00 rozpoczęła się zabawa uczniów klas IV-VI. W programie znalazły się takie same konkursy, poczęstunek i nagrody. Opiekę sprawowali wychowawcy i nauczyciele uczący w starszych klasach wraz z Panem Dyrektorem. Zabawa była tak dobra, że gdy przyszedł czas jej zakończenia, wszyscy prosili o chociaż jeszcze jeden taniec.
Link do galerii

31.01.2014 - apel na temat konkursu "Zużyte baterie - elektryczne śmieci"

Dnia 31.01.2014 odbył się apel, w trakcie którego Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia oraz Pan Michał Pogodziński - pracownik Urzędu Gminy w Bliżynie - podsumowali udział uczniów naszej szkoły w konkursie "Zużyte baterie - elektryczne śmieci". Uczniowie zebrali w sumie 55 kg zużytych baterii.
Nagrodami w konkursie były: laptop dla szkoły oraz pendrive'y i puzzle dla wyróżnionych uczniów. Szkoła zajęła 13 miejsce w województwie.
Link do galerii

21.01.2014 - Dzień Babci i Dziadka

"Dnia 21.01.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie kl. 0, I, II, III wspólnie z wychowawcami przygotowali część artystyczną po hasłem "Zawsze niech będzie Babcia, zawsze niech będzie Dziadek". Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom laurki. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Uroczystość uświetniły wspólne tańce."
Link do galerii

Wychowawcy klas "0"-III

13.01.2014 - Supernowa, mobilne planetarium

Supernowa, mobilne planetarium - super lekcje astronomii w naszej szkole. Już po raz kolejny z wizytą u nas. Tym razem o Wszechświecie i plamach na Słońcu.
Link do galerii

10.01.2014 - sprawdzian klasy VI z Operonem - próbny sprawdzian 2014

Zobacz zdjęcia, na których uwieczniona została klasa szósta podczas tegorocznej próby sił przed kwietniowym egzaminem. Na zdjęciach zobaczycie też szóstoklasistów z wychowawcą i dyrektorem po zakończeniu sprawdzianu.
Link do galerii

19.12.2013 - Jasełka

Występy artystyczne dzieci, inscenizację, pieśni, akompaniament na gitarach przygotowali Pani Małgorzata Głowala - nauczyciel religii, oraz ksiądz proboszcz Wincenty Chodowicz. Do programu artystycznego przyłączyli się także uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w ramach projektu unijnego przez Panią Bożenę Kalarus. Dekorację świąteczną pomagały przygotować nasze Panie z obsługi: Pani Beata Dudzic, Pani Małgorzata Urban oraz stażystka, Pani Ania Jurska.

Przed rozpoczęciem części artystycznej Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości: Pana Wójta Gminy Bliżyn Mariusza Walachnię, ks. Proboszcza Wincentego Chodowicza, Przewodniczącą Rady Rodziców Elżbietę Woźniak, obecnych na uroczystości Rodziców, Nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim małym artystom, ich opiekunom, oraz paniom, które przygotowały dekorację.

Po części artystycznej nadszedł czas składania życzeń i dzielenie się opłatkiem. Pan Dyrektor i przedstawiciele szkolnej społeczności złożyli sobie życzenia świąteczne. Uczniów reprezentował Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Konrad Gębski, Rodziców - Przewodnicząca RR, organ prowadzący szkołę - Wójt Gminy Bliżyn. Pan Dyrektor podziękował Panu Wójtowi i Władzom Samorządu za wspaniały gwiazdkowy prezent dla dzieci - budowany właśnie piękny plac zabaw.

Na zakończenie Dyrektor naszej szkoły przedstawił laureatów i wyróżnionych w świątecznych konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie, tzn. konkursu na ozdobę choinkową oraz konkursu recytatorskiego poezji bożonarodzeniowej.
Link do galerii

16-20.12.2013 - wigilie klasowe

W ostatnim tygodniu zajęć szkolnych przed feriami świątecznymi wszystkie klasy z wychowawcami organizowały sobie klasowe spotkania dzieląc się opłatkiem, składając życzenia i śpiewając kolędy. Z tej okazji udekorowano świątecznie sale i zastawiono pięknie stoły. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali na ten dzień wiele smacznych, tradycyjnych potraw świątecznych. W spotkaniach oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczyli także zaproszeni goście, nauczyciele oraz rodzice.
Link do galerii

9.12.2013 - budowa placu zabaw

Od 9.XII.2013 r. ruszyła budowa placu zabaw przy naszej szkole. Dzięki inicjatywie Pana Wójta Mariusza Walachni, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Jerzego Ramsa oraz Radnych Rady Gminy, już na "Gwiazdkę" nasi uczniowie otrzymają piękny i niecodzienny prezent. Wszyscy cieszymy się bardzo i dziękujemy!
Link do galerii

06-10.12.2013 - Mikołajki

Najmłodszym Mikołaj przyniósł zabawki, które będą służyć wszystkim dzieciom z klasy "0". Starszym dzieciom z okazji Mikołaja wychowawcy i rodzice zorganizowali wyjazdy do kina, na lodowisko i innych ciekawych miejsc rozrywki dla dzieci.
Link do galerii

28.11.2013 - Andrzejki

Zgodnie z tradycją uczniowie bawili się na szkolnych Andrzejkach. Klasy młodsze z konkursami, a starsi uczniowie z wróżbami i karaoke. Słodycze dla dzieci ufundowała Rada Rodziców.
Link do galerii

08.11.2013 - akademia z okazji Święta Niepodległości

Uczniowie przygotowali dla nas uroczystą akademię dla uczczenia Narodoweg Święta Niepodległości. Uczniów do występu przygotowały Pani Izabela Banasik-Zep i Pani Bożena Kalarus. Akademia przybliżyła nam historię powstania tego święta poprzez pieśni, poezję i prozę. Ostatnim punktem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych przygotowany pod opieką Pana Marka Stępnia. Pan Dyrektor podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom oraz podkreślił rangę tego ważnego narodowego święta.
Link do galerii

15.10.2013 - Dzień Papieski

Co roku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodzony jest w Polsce Dzień Papieski. Celem tej uroczystości jest rozpowszechnianie i pogłębianie nauki naszego Wielkiego Papieża Polaka.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był w naszej szkole 15 października. Z tej okazji uczniowie z klasy II, V i VI pod opieką pani katechetki - Małgorzaty Głowali przygotowali akademię poświęconą hasłu "Jan Paweł II - Papież Dialogu".

Cała społeczność szkolna, jak również nauczyciele przez przygotowany pokaz multimedialny mogli dostrzec Jana Pawła II jako papieża podejmującego dialog z każdym człowiekiem. Nie miał znaczenia jego stan społeczny czy materialny. Znakomicie radził sobie w rozmowach ze starszymi, jak i z młodzieżą.

Prezentacje ożywiała muzyka i śpiew naszych uczniów pod kierunkiem ks. Wincentego Chodowicza. W wystąpieniu tym nie zabrakło ulubionej pieśni Papieża Polaka "Barki", która rozpoczęła i zakończyła akademię, włączając do śpiewu całą społeczność szkolną.
Link do galerii

23.10.2013 - Ślubowanie klasy I

Klasa I liczy w tym roku 13 uczniów, którymi opiekuje się Pani mgr Hanna Jakubowska. Wychowawczyni przygotowała ze swoimi podopiecznymi uroczystość ślubowania. W przygotowania zaangażowali się rodzice pierwszaków, którzy także licznie przybyli w tym dniu do szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni goście: Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Woźniak. Obecni byli oczywiście również: Pan Dyrektor Mirosław Owczarek, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Goście oraz Rodzice wręczyli wszystkim pierwszakom prezenty, ale wcześniej dzieci złożyły przyrzeczenia na sztandar szkoły, zaprezentowały program artystyczny i musialy sprostać próbie zjedzenia z uśmiechem plasterka cytryny, którą częstowały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego. Odbyło się także uroczyste pasowanie na ucznia. Życzenia pierwszakom złożyli: Pan Dyrektor, zaproszeni Goście, Rodzice i oczywiście Wychowawca.

Na zakończenie Pan Dyrektor, Wychowawca oraz zaproszone osoby otrzymały od Rodziców kwiaty i zaproszenie na słodki poczęstunek. Tak zakończył się ten uroczysty dzień w naszej szkole.
Link do galerii

11.10.2013 - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Na Dzień Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali program artystyczny. Ciekawy scenariusz uroczystości, pieknie recytowane wiersze, świetnie przygotowane tańce i piosenki podobały się wszystkim zebranym. Były kwiaty, nagrody, życzenia dla pracowników szkoły i oklaski dla małych artystów. Następnego dnia pracownicy szkoły oraz emeryci wyjechali na turystyczną wyprawę w góry.
Zobacz zdjęcia z galerii
Zobacz filmik na Youtube - tańczą dziewczęta z klasy IV, V i VI
Zobacz zdjęcia z wycieczki pracowników i emerytów

02.10.2013 - Dzień Chłopaka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursów i występów artystycznych przygotowanych przez uczennice naszej szkoły dla chłopców z okazji ich święta.
Link do galerii

20.09.2013 - Sprzątanie Świata - Polska 2013

Nasza szkoła, jak co roku, uczestniczyła w akcji "Sprzątanie świata". W jej ramach uczniowie porządkowali teren wokół szkoły i najbliższej okolicy. Odbyły się także spotkania z wychowawcami i apele o tematyce ochrony środowiska. Akcję koordynowała nauczycielka przyrody, Pani mgr Małgorzata Siek.
Link do galerii

17.09.2013 - prelekcja na temat wad kręgosłupa

17 września 2013 roku odbyła się prelekcja i pokaz dotyczący wad kręgosłupa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VI. Po prelekcji uczniowie wykonali kilka ćwiczeń praktycznych pod okiem studentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pani Małgosi Okły, odbywającej w tutejszej szkole praktykę.

16.09.2013 - Nie bój się pomagać - RATUJ!

Człowiek udzielający pierwszej pomocy może wykonać czynności, które mogą decydować o powrocie do zdrowia poszkodowanego, a nawet zaważyć na jego życiu. 16 września 2013 roku odbył się wykład wraz z filmem instruktażowym i ćwiczeniami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie z naszej szkoły.

Nie bój się pomagać - RATUJ!

Prelekcję przygotowała studentka Małgorzata Okła odbywająca praktykę zawodową.
Link do galerii

13.09.2013 - IV Turniej o Puchar Premiera Donalda Tuska

Nasza szkolna drużyna piłkarska uczestniczyła w gminnych rozgrywkach IV Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny z Bliżyna, jedna ze Szkoły Podstawowej w Mroczkowie i jedna drużyna z naszej szkoły. Nasi uczniowie wywalczyli II miejsce, a uczeń klasy VI Karol Góral zdobył puchar króla strzelców.
Link do galerii

12.09.2013 - spotkanie z rodzicami

Na spotkaniu zaprezentowano między innymi informacje dotyczące realizacji nowego projektu unijnego "Uczniowskie marzenia inwestycją w przyszłość". Szczegółowe informacje na temat projektu umieszczone będą w oddzielnej subdomenie. Pan Dyrektor omówił także bieżące sprawy organizacyjne. Przed zebraniem ogólnym odbyło się spotkanie Rodziców z Dyrektorem i Nauczycielem WDŻ w sprawie organizacji tych zajęć.
Link do galerii

Zapraszamy także do obejrzenia nowych zdjęć z lipcowego obozu w Zakopanem - część trzecia oraz czwarta

05.09.2013 - apel organizacyjny

Na pierwszym w tym roku szkolnym apelu organizacyjnym Pan Dyrektor poruszył sprawę bezpieczeństwa uczniów w szkole i w drodze do szkoły, przygotowania do zajęć oraz planu pracy szkoły.

02.09.2013 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Po Mszy św. z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły, odbyło się w szkole spotkanie Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców. Następnie uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami.
Link do galerii

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września (w poniedziałek). Zbiórka uczniów na placu szkolnym przed budynkiem szkoły o godz. 8:45. Uczniowie z pocztem sztandarowym pod opieką wychowawców przejdą do kościoła, gdzie o godz. 9:00 rozpocznie się Msza Św. Po mszy wszyscy wracamy do szkoły na uroczystość inauguracji roku szkolnego i spotkania uczniów z wychowawcami.

Ponieważ ilość aktualności na jednej stronie stawała się zbyt duża, wiadomości z roku szkolnego 2012/2013 i wcześniejsze zostały przeniesione. Znajdują się one pod tym linkiem: kliknij

 

Copyright Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Odrowążku
26-120 Bliżyn
tel/fax 0-41 374 55 84