Aktualności z poprzednich lat

ROK SZKOLNY 2012/2013

6.07.2013-13.07.2013 - obóz językowo-informatyczno-przyrodniczy

Obóz został zorganizowany w ramach projektu unijnego "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci". Kliknij tutaj lub na zakładkę "Projekt unijny" w głównym menu naszej strony aby przeczytać obszerną relację z obozu.

28.06.2013 - zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Po Mszy Św., na którą uczniowie udali się z pocztem sztandarowym, wszyscy wrócili do szkoły. Absolwenci odebrali świadectwa i zaświadczenia ze sprawdzianu, a ich młodzi koledzy także nagrody i wyróżnienia. Po części oficjalnej dzieci spotkały się ze swoimi wychowawcami.
Link do galerii

27.06.2013 - pożegnanie klasy szóstej

Dziś ostatni dzień z szóstą klasą. Na uroczystości przybyli prawie wszyscy zaproszeni goscie - Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Rams, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Skarus oraz Rodzice szóstoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i hymnem Polski. Sztandar został przekazany naszemu pocztowi sztandarowemu, a uczniowie klasy szóstej złożyli przyrzeczenie absolwenta naszej szkoły. Głos zabrał Pan Dyrektor Mirosław Owczare oraz nasi Goście. Klasa szósta zaprezentowała program artystyczny i inscenizacje, wiersze, piosenki. Wręczono kwiaty Dyrekcji, Nauczycielom, Gościom i Rodzicom, szóstoklasiści odebrali nagrody i dyplomy, a wyróżnieni rodzice - listy gratulacyjne. Swoich kolegów pożegnała w imieniu wszystkich uczniów klasa piąta.

4.06.2013 - Dzień Patrona

Wycieczka na trasie Oblęgorek-Chęciny-Zagnańsk przybliżyła nam życie i twórczość naszego patrona Henryka Sienkiewicza, realia życia w czasach mu współczesnych i jego związen z ziemią świętokrzyską. Obejrzeliśmy także skarby naszej małej ojczyzny, czyli zamek w Chęcinach i dąb Bartek w Zagnańsku.
Link do galerii

3.06.2013 - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 0-III zaprezentowali program artystyczny. Kolejnym punktem programu był konkurs "Mam talent", w ktrym uczestniczyły dzieci z klas starszych i młodszych. Dzieci z klas O-III przedstawiły układy taneczne, tańczyły i recytowały wiersze. Uczniowie klasy czwartej zaprezentowali się także w tańcu z piłką, a dwie dziewczynki śpiewały akompaniując sobie na gitarach. Klasa VI rozbawiła nas śmiesznymi scenkami z życia szkoły. Na zakończenie uroczystości dzieci maszerowały ze śpiewem w barwnym korowodzie.
Link do galerii

26.05.2013 - konkurs plastyczny

Uczeń klasy IV Nikodem Jaślan zdobył I miejsce na etapie powiatowym i wojewódzkim konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej. Podziękowanie za opiekę nad uczniem otrzymał nauczyciel przyrody Pani Małgorzata Siek. Na zdjęciach można obejrzeć uroczystość wręczenia nagród oraz nagrodzoną pracę Nikodema.
Link do galerii

20.05.2013 - Dzień Matki

Dla swoich Drogich Mam, klasy O-IV przygotowały występy artystyczne oraz poczęstunek. Dzieci wręczały swoim Mamom upominki i kwiaty. Odbyła się też akademia dla wszystkich uczniów przygotowana przez Panią katechetkę Małgorzatę Głowalę.
Link do galerii

3.05.2013 - nasz poczet sztandarowy na uroczystościach gminnych w 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym p.w. św. Ludwika w Bliżynie. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz gminnych oraz inne oficjalne delegacje i poczty sztandarowe harcerzy, szkół, strażaków. Po Mszy wszyscy przeszli pod pomnik pomordowanych w bliżyńskim obozie koncentracyjnym, gdzie złożono kwiaty i oddano hołd poległym.
Link do galerii

30.04.2013 - akademia z okazji 3 Maja

30 kwietnia 2013 uczestniczyliśmy w obchodach 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas VI, II i "0" wspólnie z wychowawcami przygotowali urczystą akademię. Wysłuchaliśmy patriotycznych wierszy i pieśni, obejrzeliśmy inscenizację nawiązującą do tych historycznych wydarzeń. Zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski i Rotę.
Link do galerii

23.04.2013 - Dzień Ziemi

Link do galerii

17.04.2013 - XXIII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski

W konkursie recytatorskim brali udział: uczennica klasy I Kinga Jańczyk, która zdobyła II miejsce, uczeń klasy III Łukasz Stępień, który zajął III miejsce, oraz uczennice Aleksandra Lisowska, Aleksandra Okła i Zuzanna Lisowska. W kategorii uczniów z klas starszych uczestniczyła w konkursie uczennica klasy IV Sylwia Jańczyk.
Link do galerii

17.04.2013 - warsztaty nt. technik zapamiętywania informacji

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach finansowanych przez GOPS - Bliżyn. Warsztaty przeprowadzili specjaliści Studia Diagnoz i Profilaktyki z Krakowa. Temat zajęć dla uczniów klas I-III brzmiał "Podróż do krainy twórczości", a dla klas IV-VI - "Nauka technik ułatwiających zapamiętywanie informacji".
Link do galerii

9.04.2013 - rekonstrukcje średniowieczne

Nasi uczniowie zapoznali się ze zwyczajami i życiem mieszkańców średniowiecznej Europy oglądając eksponaty i uczestnicząc w inscenizacjach scen z naszej historii.
Link do galerii

4.04.2013 - Sprawdzian szóstoklasisty

Do sprawdzianu przystąpiło 17 uczniów klasy szóstej. Przygotowywaliśmy się od niego pisząc próbne testy i wykonując wiele zadań i ćwiczeń. Na sprawdzianie uczniowie pracowali w ciszy i skupieniu do ostatniej minuty. Cały sprawdzian przebiegał zgodnie z procedurami, m.in. sprawdzenie kopert z testami, kontrola legitymacji. Teraz czekamy niecierpliwie na wyniki.
Link do galerii

27.03.2013 - apel przedświąteczny

27 marca odbył się apel przedświąteczny, na którym Pan Dyrektor Mirosław Owczarek oraz Przewodnicząca Samorządu Ola Bernat złożyli życzenia świąteczne całej szkolnej społeczności. Również w klasach uczniowie i wychowawcy podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia.
Link do galerii

24.03.2013 - życzenia świąteczne i gazetka szkolna

Serdeczne życzenia Wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha życzą naszym czytelnikom autorzy strony.

Przeczytaj najnowszy, świąteczny numer gazetki szkolnej (plik w formacie PDF):
kliknij

21-22.03.2013 - pierwsze dni wiosny

Pierwszego dnia wiosny klasa "0" wyruszyła na wycieczkę nad rzekę, aby zgodnie z tradycją utopić Marzannę i przegonić zimę. Niestety zima jeszcze trzyma się mocno. Drugiego dnia wiosny klasa VI zakosztowała zabawy na śniegu.
Link do galerii

15.03.2013 - Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim

Nasz nauczyciel języka angielskiego, pan Sobocki, zaprosił nas na spektakle w języku angielskim. Dnia 15 marca 2013 wyjechaliśmy autokarem do Kielc na świętokrzyski przegląd teatrów szkolnych.
Na miejscu przebraliśmy się i weszliśmy na wielką salę dla widowni. Obejrzeliśmy wspaniałe spektakle, m.in. Ali-baba i 40 rozbójników, Śpiąca królewna, Czerwony kapturek, Kot w butach. Po wyjściu mieliśmy mały poczęstunek.
Teatrzyki bardzo nam się podobały. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz.
Magda i Patrycja, kl. V

Zdjęcia wykonane przez naszą uczennicę, Izę Lisowską (kl. VI)
Link do galerii

14.03.2013 - sprawdzian klasy III z Operonem

Link do galerii

08.03.2013 - Dzień Kobiet

Panowie i chłopcy z naszej szkoły przygotowali dla wszystkich Pań, tych dużych i małych, wiele niespodzianek: kwiaty, piękne życzenia, upominki, konkursy, słodycze i "Sto lat" odśpiewane wspólnie przy akompaniamencie gitary.
Link do galerii

26.02.2013 - wyjazd klasy VI na lodowisko

Spodziewająć się szybkiego nadejścia wiosny zorganizowaliśmy kolejny wyjazd na lodowisko w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku. To atrakcyjna forma wypoczynku, zdrowa i aktywna zabawa z której korzystali już wcześniej nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, Pani mgr Danuty Zarzyckiej. Tym razem klasa VI wyjechała z wychowawcą i mamą naszego ucznia. Niskie ceny ze zniżką dla uczniów, dogodny dojazd, świetna zabawa - to zachęciło nas do zorganizowania wycieczki.
Link do galerii

14.02.2013 - Walentynki

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego już kilka dni wcześniej ogłosiły konkurs na najpiękniejszą kartę walentynkową. Na apelu wraz z opiekunami Samorządu wręczyły upominki nagrodzonym uczniom. Wszystkie kartki trafiły do adresatów. Na zakończenie apelu Pan Dyrektor przypomniał zebranym o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania w szkole.
Link do galerii

9.02.2013 - 150 rocznica Powstania Styczniowego

Nasz poczet sztandarowy: Ola Bernat, Ania Bielik, Patryk Jedynak oraz Jakub Lisowski, pod opieką wychowawcy i Rodziców, uczestniczył w uroczystościach poświęconych 150 rocznicy Powstania Styczniowego. W uroczystościach uczestniczyły Władze Gminy, Parlamentarzyści z województwa świętokrzyskiego, Przedstawiciele szkół, instytucji i społeczności lokalnych z terenu Gminy Bliżyn.

Po mszy św. barwny orszak uczestników święta przemaszerował do miejsca odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Pod tablicą upamiętniającą zwycięską bitwę powstańców złożono kwiaty i zapalono znicze. Tam wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych Gości i pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu z Sorbina.
Link do galerii

29.01.2013 - planetarium

Uczniowie klas IV-VI, a później klas młodszych, uczestniczyli po raz kolejny w ciekawej lekcji astronomii. Tym razem tematem spotkania był Układ Słoneczny.
Link do galerii

24.01.2013 - BEZPIECZNIE I ZIMĄ - zwycięstwo w konkursie

Przeczytaj artykuł na ten temat i obejrzyj galerię zdjęć - kliknij

DYŻURY I ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW W CZASIE FERII ZIMOWYCH W GODZINACH OD 9.00 DO 13.00

15.01.2013 (wtorek) - Zabawy na śniegu. Zajęcia sportowe.
17.01.2013 (czwartek) - Zabawy przy muzyce.
22.01.2013 (wtorek) - Oglądanie filmu "Władca Pierścieni". Zabawa w teatr - drama. Rozgrywki w tenisa stołowego.
24.01.2013 (czwartek) - Wyjazd uczniów na lodowisko w Skarżysku-Kamiennej (kl. VI) Zobacz zdjęcia

ZAJĘCIA PROJEKTU UNIJNEGO
(dokładniejsze informacje w zakładce Projekt unijny)

15.01.2013 (wtorek) - gr. ekologiczna - 10.00-11.30
16.01.2013 (środa) - I i II gr. informatyczna - 10.00-13.15
17.01.2013 (czwartek) - I i II gr. językowa - 11.00-14.15

12.01.2013 - zabawa choinkowa klas IV-VI

Od godziny 14.00 rozpoczął się bal dla klas starszych. Przy najpopularniejszych i najlepszych hitach muzyki karnawałowej tańczyli starsi uczniowie. Samorząd Szkolny przygotował również konkursy. W tej grupie były to: konkurs na taniec solo, parami oraz wybór króla i królowej balu. Zwycięzcy otrzymali również nagrody, wszyscy zaś uczniowie z wychowawcami zostali zaproszeni na świetlicę gdzie otrzymali poczęstunek oraz paczki. Starsi uczniowie również mieli zapewniony dowóz do szkoły i z powrotem. Salę balową dekorowała zgodnie z tradycją klasa szósta.

Czy bawiliśmy się dobrze? Oceńcie sami. Obejrzyjcie zdjęcia:
Link do galerii - przygotowania klasy VI
Link do galerii - zabawa klas "0"-III
Link do galerii - zabawa klas IV-VI

12.01.2013 - zabawa choinkowa klas "0"-III

Klasy młodsze bawiły się od godziny 10.00 do 13.00. Wychowawcy klasy Pani Izabela Banasik-Zep, Pani Adela Gębska, Pani Hanna Jakubowska i Pani Bożena Kalarus przygotowały swoich podopiecznych ćwicząc z nimi wcześniej układy taneczne. W czasie zabawy odbyły się konkursy na najpiękniejszy strój, taniec parami oraz wybór królowej i króla balu. Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody, a wszyscy mali uczestnicy zabawy zjedli poczęstunek i otrzymali paczki ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci bawiły się świetnie wspólnie ze swoimi wychowawcami. Zapewniono też odwozy uczniom spoza naszej miejscowości.

10.01.2013 - próbny sprawdzian klasy szóstej

O godzinie 9.00 uczniowie klasy VI rozpoczęli test kompetencji zorganizowany we współpracy z wydawnictwem Operon. Przed rozpoczęciem testu komisja wspólnie z uczniami sprawdziła stan dostarczonych arkuszy, uczniowie zaś przed wejściem do sali okazali legitymacje uczniowskie. W odświętnych galowych strojach i w uroczystej atmosferze przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, który trwał 60 minut. Po zakończeniu egzaminu komisja w składzie: Pan Dyrektor Mirosław Owczarek, Pani Adela Gębska i Pani Elżbieta Dąbrowska, zebrała prace uczniów. Prace sprawdzają nauczyciele naszej szkoły, a wyniki w celu opracowania przekazane zostaną do wydawnictwa Operon.
Link do galerii

20-21.12.2012 - "Jak wigilia to tylko u nas"

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie spotkali się z Wychowawcami i Rodzicami przy świątecznie zastawionych stołach, składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem. W czwartek 21 grudnia obejrzeliśmy Jasełka przygotowane pod opieką Pani katechetki Małgorzaty Głowali. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Rams oraz Przedstawiciele Rodziców.

Po Jasełkach Pan Dyrektor Mirosław Owczarek złożył życzenia Szanownym Gościom: Panu Wójtowi, Przewodniczącemu RG, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Justynie Jaślan oraz całej społeczności szkolnej na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Oli Bernat. Dziewczęta z klasy VI wręczyły Panu Dyrektorowi świąteczny numer naszej szkolnej gazetki oraz nagrodziły zwycięzców konkursu "List do Mikołaja". Nagrody ufundował sklepik szkolny.

Po Jasełkach klasa VI spotkała się przy wigilijnym stole. Było bardzo, bardzo miło. Jak wigilia, to tylko u nas...
Link do galerii - Jasełka
Link do galerii - wigilie klasowe

17.12.2012 - apel przedświąteczny

Pan Dyrektor zapoznał zebranych z planem zajęć w tygodniu przedświątecznym, z terminami Jasełek i ferii świątecznych. Przedstawił nam także uczestników i laureatów konkursów przedmiotowych oraz konkursu Poezji Bożonarodzeniowej, w którym nasi uczniowie zdobyli wiele nagród i wyróżnień.
Link do galerii

Święta, Święta...

W szkole zapanował już świąteczny nastrój. Piękne świąteczne dekoracje: girlandy, światełka, gwiazdki, choinki, Mikołaj, zdobią naszą szkołę. Niedługo spotkamy się na szkolnych Jasełkach i klasowych Wigiliach składając sobie życzenia. I my życzymy Wam dzisiaj Radosnych Świąt. Życzymy dużo wiary, nadziei i miłości w Nowym Roku.
Link do galerii

13.12.2012 - uroczyste otwarcie pracowni językowej

W ramach projektu unijnego "Lepsze jutro dzieci wiejskich" nasza szkoła zakupiła pracownię do nauki języka angielskiego. W pracowni są już realizowane zajęcia. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia, Radny Gminy Bliżyn Pan Ryszard Olejarz oraz Radna Powiatu Skarżyskiego Pani Anna Leżańska. W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ola Bernat. Po otwarciu pracowni odbyła się prezentacja jej działania z udziałem chętnych uczniów i zaproszonych gości.
Link do galerii

22.11 oraz 11.12.2012 - konkursy przedmiotowe

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych eliminacjach konkursu Matematyczno-Przyrodniczego oraz Humanistycznego.
Link do galerii

6.12.2012 - Mikołajki

Uczniów klasy "0" i VI odwiedził w szkole Mikołaj z prezentami. Maluszki otrzymały zabawki do swojej sali, śpiewały dla Mikołaja i zakończyły miłą zabawę poczęstunkiem. Klasa VI też bawiła się dobrze z Mikołajem oraz oglądając ciekawy film. Uczniowie pozostałych klas otrzymali "mikołajkowy upominek" - wyjazd do kina w Skarżysku-Kamiennej i Kielcach.
Link do galerii

Okresowe spotkania z wychowawcami klas odbyły się w poniższych terminach:


28.11.2012 r. (środa)

godz. 15.30 - oddział "0"
godz. 16.00 - klasy I, II i III

30.11.2012 r. (piątek)
godz. 16.00 - klasy V i VI
godz. 16.30 - klasa IV

27.11, 30.11.2012 - Andrzejki

Zabawa andrzejkowa z wróżbami i tańcami dla klas IV-VI odbyła się 27 XI w godzinach 15-17. Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy. Uczniowie klasy VI zgodnie z tradycją przygotowali salę, muzykę i rekwizyty potrzebne do andrzejkowych wróżb, które nadzorowała Pani Teresa Garczyk - wychowawca klasy IV.

Trzy dni później bawili się uczniowie klas 0-IV, również pod opieką wychowawców. Nad przebiegiem wróżb andrzejkowych czuwały jak zwykle uczennice klasy VI, Ola Bernat i Iza Lisowska.
Link do galerii

11.11.2012 - gminne obchody Święta Niepodległości

Tego dnia w Bliżynie zebrali się liczni uczestnicy tej uroczystości: władze Gminy Bliżyn, przedstawiciele różnych instytucji z terenu Gminy, poczty sztandarowe organizacji bliżyńskich i wszystkich szkół oraz mieszkańcy Gminy. Uroczystość rozpoczęła się w kościele pod wezwaniem św. Ludwika w Bliżynie. Naszą szkołę reprezentowali: Pan Dyrektor Mirosław Owczarek, poczet sztandarowy w składzie: Ola Bernat, Iza Lisowska, Ania Bielik, Patryk Jedynak i Kuba Lisowski oraz wychowawca klasy VI.

Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy zebrani przeszli pod pomnik Polaków pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Poczty sztandarowe oddały hołd pomordowanym, kombatanci i przedstawiciele władz gminnych złożyli wiązanki kwiatów. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Pana Wójta Gminy Bliżyn Mariusza Walachni, a następnie strof patriotycznej poezji w wykonaniu Pani Katarzyny Skarus.
Link do galerii

9.11.2012 - uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku zgodnie z tradycją uczciliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy czwartej i szóstej pod opieką Pani mgr Teresy Garczyk i Pani mgr Hanny Jakubowskiej oraz Pana mgr Marka Stępnia, który również akompaniował naszym wokalistom na gitarze.

Uczniowie przedstawili nam historię tego święta, wiersze i wiele pięknych patriotycznych pieśni. Uroczystość uświetnił nasz poczet sztandarowy. Wspólnie śpiewaliśmy Hymn Polski i inne okolicznościowe pieśni.
Link do galerii

31 października 2012 - apel szkolny przed dniem Wszystkich Świętych

Przed świątecznym długim weekendem spotkaliśmy się wspólnie na apelu. O nadchodzącym święcie i jego tradycyjnych obchodach przypomniał Pan Dyrektor Mirosław Owczarek. Część apelu poświęcona została sprawom organizacyjnym, a także uhonorowaniu naszego ucznia przez GOK w Bliżynie za wkład pracy w rozwój i popularyzację tkactwa ludowego.

W tym dniu także klasa VI z wychowawcą odwiedziła cmentarz parafialny. Dzieci zapaliły znicze na grobach bliskich, a także na grobach zapomnianych i nie odwiedzanych przez nikogo.
Link do galerii

24 października 2012 - ślubowanie klasy I

Klasa I pod opieką swojej wychowawczyni Pani mgr Bożeny Kalarus obchodziła dziś swoje święto pasowania na ucznia naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział także rodzice i zaproszeni goście oraz oczywiście pozostali uczniowie. Pierwszaki zaprezentowały się wspaniale w programie artystycznym. Potem nastąpiło oficjalne pasowanie na ucznia, a Samorząd Uczniowski przygotował tradycyjny "chrzest" pierwszaków przez zjedzenie cytryny. Najpierw Goście, a potem Rodzice wręczyli pierwszakom upominki. Maluszkom życzenia złożył Pan Dyrektor, Rodzice oraz zaproszeni Goście.
Link do galerii

19 października 2012 - wizyta dzieci i wychowawców Publicznego Przedszkola w Stąporkowie

Naszą szkołę odwiedzili mali goście z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie wraz z Wychowawcami. Zwiedzili naszą izbę regionalną, którą zaprezentował gościom nasz Dyrektor Mirosław Owczarek. Na ręce Pana Dyrektora złożyli podziękowania. Dziękujemy za odwiedziny oraz za udostępnione nam zdjęcia (link poniżej)!
Link do galerii

A poniżej można zobaczyć zdjęcia przesłane przez naszych gości ze Stąporkowa
kliknij

Zobacz też podziękowanie, które otrzymał Pan Dyrektor
kliknij

16 października 2012 - Dzień Papieski

Dzień Papieski przygotowała z uczniami Pani Małgorzata Głowala, nauczyciel religii. Wysłuchaliśmy pieśni o Janie Pawle II, informacji o życiu Papieża Polaka, oraz fragmentów dzieł Papieża.
Link do galerii

12 października 2012 - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego 14 października, uczniowie klasy szóstej i drugiej zaprezentowali program artystyczny. Sceny ze szkolnej klasy przedstawiono z poczuciem humoru. Ciekawa inscenizacja spodobała się bardzo nam wszystkim: zaproszonym gościom, nauczycielom i uczniom. Samorząd Uczniowski złożył na ręce Pana Dyrektora kwiaty i życzenia. Nauczyciele otrzymali nagrody za swoja pracę od Dyrekcji, a Pan Dyrektor otrzymał Nagrodę Wójta.
Link do galerii

10 października 2012 - zajęcia w ramach projektu

W środę 10 października rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu. Były to zajęcia dla pierwszej grupy informatyki oraz języka angielskiego. W kolejnych dniach odbyły się także spotkania dla grupy ekologicznej oraz drugiej informatycznej i językowej.
Link do galerii

28 września 2012 - Dzień Chłopaka

Dnia 28 września dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunami, Panią Izabelą Banasik-Zep i Panią Bożeną Kalarus, przygotowały da chłopców wiele ciekawych i zabawnych konkursów z nagrodami i słodycze. 1 października odbyła się z tej okazji szkolna dyskoteka.
Link do galerii

17 września 2012 - rajd klasy szóstej na Świnią Górę

Dzień już od rana zapowiadał się pięknie. I tak też było. Wspaniała pogoda dopisywała nam w czasie całej wycieczki. Na miejsce odpoczynku na Świniej Górze dotarliśmy trochę zmęczeni godzinnym marszem, ale w dobrym nastroju.

Na miejscu czekały już dwie mamy, które rozpaliły wcześniej ognisko i piekły ziemniaki. Panie przygotowały dzieciom także potrzebne akcesoria. Uczniowie upiekli kiełbaski, zjedli pieczone ziemniaki i po krótkim odpoczynku nadszedł czas na zabawę i pamiątkowe zdjęcia. Zadbaliśmy o pozostawienie porządku w miejscu spotkania. W powrotnej drodze, trochę już zmęczeni, rozmawialiśmy o urokach naszej przyrody.

Dziękujemy Drogim Mamom, a także miłym pracownikom Nadleśnictwa za pomoc w organizacji wycieczki.
Link do galerii

14 września 2012 - "Sprzątanie Świata - Polska 2012" i turniej piłki nożnej

Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2012" odbywała się pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Dzień rozpoczął się w szkole od lekcji z wychowawcami, a następnie krótkiego apelu poświęconego ochronie naszego środowiska. Po krótkiej przerwie uczniowie z wychowawcami udali się do wyznaczonych rejonów na terenie szkoły (najmłodsze dzieci) lub w okolicy. Dzieci pracowały ciężko przy zbieraniu śmieci zalegających na poboczach dróg. Do szkoły przynieśliśmy wiele napełnionych worków. Chcielibyśmy, aby co roku było ich mniej, a nasze okolice były coraz czyściejsze i piękniejsze.

W tym samym dniu odbył się gminny turniej piłki nożnej w Bliżynie, w którym nasza drużyna zajęła drugie miejsce.
Link do galerii

13 września 2012 - apel organizacyjny

Apel poświęcony był przede wszystkim organizacji akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2012".
Link do galerii

12 września 2012 - spotkanie z rodzicami

Bezpośrednio po spotkaniu nauczycieli uczestniczących w naszym projekcie unijnym "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci" odbyło się spotkanie z rodzicami. Głównym tematem spotkania były sprawy organizacyjne dotyczące realizacji projektu. Pan Dyrektor zapoznał rodziców z głównymi zadaniami i celami jakie musimy zrealizować, oraz korzyściami dla uczniów i naszej szkoły. Następnie nauczyciele przedstawili założenia swoich planów dla poszczególnych zajęć.

Kolejnym poruszonym tematem była organizacja pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Po spotkaniu ogólnym rodzice spotkali się z wychowawcami.
Link do galerii

4 września 2012 - apel organizacyjny

Tego dnia odbył się apel organizacyjny poświęcony bezpieczeństwu, zachowaniu uczniów, oraz organizacji nauki w nowym roku szkolnym.
Link do galerii (apelu dotyczą tylko trzy ostatnie zdjęcia)

3 września 2012- inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 Mszą Świętą w kościele parafialnym, do którego wyruszyliśmy sprzed budynku szkoły (z placu szkolnego). Po powrocie do szkoły odbyło się spotkanie ogólne uczniów i Rodziców z Dyrektorem i Gronem Pedagogicznym. Pan Dyrektor przywitał zebranych, przedstawił priorytety pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz omówił sprawy organizacyjne. Zachęcił wszystkich do jeszcze lepszej współpracy i złożył życzenia sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

Jednym z ważnych punktów spotkania była informacja na temat realizowanego projektu unijnego "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci". Kwota projektu wynosi 226 351,58 zł. W jego ramach będą realizowane dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, ekologii i informatyki. Dzieciom zapewniony będzie dowóz i posiłek. Szkoła otrzyma również nowoczesną pracownię językową i sprzęt informatyczny. Dodatkową atrakcją dla uczniów będzie 8-dniowy obóz edukacyjno-sportowy w górach po zakończeniu projektu.
Gościem spotkania był Pan Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.
Link do galerii

ROK SZKOLNY 2011/2012

29 czerwca 2012 - zakończenie roku szkolnego

Był to ostatni dzień przed wakacjami w naszej szkole. Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody, a wszyscy - świadectwa promujące do kolejnej klasy. Zobacz zdjęcia:
Link do galerii

28 czerwca 2012 - pożegnanie klasy VI

Naszą szkolną uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: Pan Wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Rams. W uroczystości wzięła udział cała szkolna społeczność: Rodzice, Nauczyciele i przede wszystkim uczniowie. Ci najważniejsi w tym dniu szóstoklasiści przekazali sztandar szkoły klasie piątek, po czym złożyli uroczyste ślubowanie. Klasa szósta przedstawiła swój program artystyczny, wręczyła kwiaty nauczycielom, gościom, rodzicom. Po przemówieniach Gości i Pana Dyrektora nastąpiło oficjalne wręczenie świadectw i dyplomów absolwenta przez wychowawcę, Panią Danutę Zarzycką i Pana Dyrektora oraz Opiekunów Szkolnych Organizacji i ks. Proboszcza. Rodzice wyróżniających się uczniów także otrzymali swoje "dyplomy". Uroczystość zakończył krótki program artystyczny w wykonaniu klasy szóstej, a potem serdecznie pożegnania z kolegami i dyskoteka. Zobacz:
Link do galerii

26 czerwca 2012 - apel szkolny

Tego dnia odbył się apel z wręczeniem nagród w konkursach: recytatorskim "Mistrz pięknego czytania", plastycznym "Las w którym wypoczywam" oraz w gminnych zawodach sportowych dla naszej drużyny, która zajęła II miejsce.
Link do galerii

20 czerwca 2012 - wycieczka autokarowa klas 0-III

Na wycieczkę wyjechaliśmy w środę 20 czerwca o godzinie 8:00. Zwiedziliśmy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Bawiliśmy się i odpoczywaliśmy pod opieką naszych Pań i Pana Dyrektora. A jak było? Zobaczcie sami:
Link do galerii

czerwiec 2012 - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny "Las w którym wypoczywam" zorganizowany przez Nadleśnictwo Suchedniów. Uczniowie na swoich pracach mieli przedstawić pozaprodukcyjną funkcję lasu. Wzięło udział 20 uczniów, pod kierunkiem P. M. Siek, a których nagrodzono:

Kategoria kl I-III:
I miejsce - Monika Lisowska III
II miejsce - Sylwia Jańczyk III
III miejsce - Nikola Jaślań III

Kategoria IV-VI:
II miejsce - Bartłomiej Siek IV

Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia - foldery i broszurki o lesie.

13-15.06.2012 - wycieczka autokarowa w Beskidy (Beskid Śląski i Żywiecki)

Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i poznaliśmy ich historię oraz historię nazw miejscowości i szczytów górskich. Usłyszeliśmy opowiadania o ludziach związanych z tym regionem: artystach, sportowcach, politykach, biznesmenach. Wędrowaliśmy po górskich szlakach i oglądaliśmy pejzaże "z lotu ptaka". Atrakcją wycieczki był tor saneczkowy. Do domu przywieźliśmy też pamiątki dla siebie i najbliższych.
Link do galerii

06.06.2012 - Gminne Zawody Sportowe

Z powodu złej pogody przeniesiono zawody mini piłki nożnej z Dnia Dziecka. Zawody odbyły się na Orliku w Szkole Podstawowej w Mroczkowie. Nasza drużyna złożona z uczniów klasy IV i V zdobyła II miejsce.

06.06.2012 - Dzień Patrona

Dzień Patrona to rocznica nadania naszej szkole imienia Henryka Sienkiewicza. Przypomniał o tym Pan Dyrektor rozpoczynając tę uroczystość. Pani Izabela Banasik-Zep i Pan Marek Stępień przygotowali z uczniami scenki o życiu Sienkiewicza oraz ilustrację dzieł mistrza. Wiele dowiedzieliśmy się z nich o naszym patronie i bohaterach jego książek. Na zakończenie dnia mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę odpowiadąjac na pytania konkursowe.
Link do galerii

05.06.2012 - wręczenie nagród w konkursie plastycznym

Dnia 31 maja o godzinie 11 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu przyrodniczego "Piękno oraz walory przyrodnicze regionu świętokrzyskiego". W I grupie wiekowej (6-9 lat) trzecie miejsce zdobyła Marika Lisowska, natomiast wśród III grupy wiekowej (13-15 lat) najlepsza okazała się Sandra Mościńska. Był to etap powiatowy.
Zobacz decyzję o przyznaniu nagród naszym uczennicom, dyplom Sandy Mościńskiej oraz Mariki Lisowskiej.
Następnie prace laureatek przesłane zostały do etapu wojewódzkiego, gdzie wyróżnienie zdobyła Marika Lisowska. Wręczenie odbyło się 5 czerwca o godzinie 9 w Kielcach podczas IX Konferencji Środowiskowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.
Tu można zobaczyć decyzję o przyznaniu Marice wyróżnienia.

01.06.2012 - Dzień Dziecka

W przygotowanie Dnia Dziecka zaangażowana była cała szkolna społeczność: wychowawcy, uczniowie, rodzice, obsługa szkoły. Prace koordynował Samorząd Uczniowski z Opiekunami i P. Danuta Zarzycka. Nad przebiegiem imprezy czuwał jak zwykle Pan Dyrektor M. Owczarek.
Pan Dyrektor przywitał zebranych i zapoznał z programem uroczystości. Uczniowie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu klas młodszych i starszych. Bawili się przy muzyce oraz uczestniczyli w licznych konkursach z nagrodami. Rodzice przygotowali swoim dzieciom poczęstunek. Pomimo, że nie dopisała w tym dniu pogoda, zabawa się udała.
Link do galerii

25.05.2012 - Dzień Matki

Wychowawcy klas 0-III zorganizowali uroczystą akademię, w której dla swoich mam (i tatusiów) wystąpiły wszystkie dzieciaki. Odbyły się też spotkania klasowe i mecz siatkówki mamy kontra dzieci.
Link do galerii

24.05.2012 - spotkanie z Policją

Tego dnia odbyło się spotkanie dzieci z przedstawicielami Policji z Komendy Rejonowej w Bliżynie i Powiatowej w Skarżysku-Kamiennej na temat "Jak uniknąć konfliktów z prawem".
Link do galerii

21-22.05.2012 - warsztaty

W tych dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów o przeciwdziałaniu agresji i uzależnieniom, finansowane przez GOPS w Bliżynie.
Link do galerii

19-20.05.2012 - SUKCES!

Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Urszuli Krzemińskiej, która zdobyła III miejsce i została laureatką Brązowego Klucza Do Tajemnic Wszechświata II Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego - Starachowice, 19-20 maja 2012 roku.
Gratulujemy Uli i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich!
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Koleżanki i Koledzy

Do finałowego XXII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach przystąpiło 63 wykonawców z całej Polski. Konkurs podzielony był na grupy wiekowe od 0-III i IV-VI. W sobotę 19 maja Rada Artystyczna w składzie: Urszula Rojek, Jarosław Zoń i Mateusz Nowak przesłuchali wszystkich wykonawców. Poziom był bardzo wysoki. Na koniec dnia organizatorzy zaprosili wszystkich na ognisko. 20 maja w drugi dzień konkursu odbyły się warsztaty teatralne i gala finałowa, gdzie były ogłoszone wyniki i rozdane dyplomy i nagrody.
Kliknij tutaj oraz tutaj aby obejrzeć dyplomy zdobyte przez naszą uczennicę.

07.05.2012 - Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Klasa VI zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Śpiewaliśmy wspólnie Hymn, Rotę, pieśń Marsz Polonia. Wysłuchaliśmy pieśni i wierszy patriotycznych, oraz opowieści o historii naszego Narodu. Akademię przygotowała Pani Danuta Zarzycka oraz Panie T. Garczyk i H. Jakubowska.
Link do galerii

30.04.2012 - zebranie z rodzicami

30 kwietnia odbyło się śródsemestralne zebranie z rodzicami. Pan Dyrektor przywitał zebranych i zapoznał z programem spotkania. Przedstawił następnie aktualne wydarzenia z życia szkoły oraz zaprosił Rodziców do obejrzenia występów naszych młodych artystów. Obejrzeliśmy spektakl "Królowa Śniegu" w wykonaniu szkolnego teatrzyku prowadzonego przez Panie Hannę Jakubowską i Teresę Garczyk oraz wysłuchaliśmy recytacji wiersza, który zaprezentowała Ula Krzemińska nominowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po zakończeniu części artystycznej Rodzice spotkali się z wychowawcami klas.
Link do galerii - "Królowa Śniegu"
Link do galerii - recytacja wiesza

26.04.2012 - Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 26.04.2012 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały w nim Sylwia Jończyk, uczennica kl III, i Urszula Krzemińska, uczennica klasy VI. Brało w nim udział około 50 recytatorów w dwóch kategoriach. Komisja konkursowa po zakończeniu stwierdziła, że poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie. Nominację do finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego otrzymała Urszula Krzemińska, która będzie reprezentowała naszą szkołę w Starachowicach dnia 19 i 20.05.2012. Pobyt dwudniowy jest dofinansowany przez Radę Rodziców.

20.04.2012 - Dzień Ziemi

Uczniowie klasy I i III zaprezentowali program artystyczny poświęcony ochronie naszej Ziemi. Wychowawcy klas, Pani Adela Gębska i Pani Bożena Kalarus przygotowały scenariusz i zajęły się reżyserią programu. Rodzice przygotowali piękne kostiumy i scenografię, natomiast uczniowie zaprezentowali inscenizację oraz recytowali wiersze i pięknie śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Nagrodziliśmy ten piękny występ brawami, a Pan Dyrektor podziękował młodym artystom i ich opiekunom, podkreślając znaczenie tego wydarzenia dla nas wszystkich.
Link do galerii

17.04.2012 - XXII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski

Do XX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego zgłosiło się trzech uczniów naszej szkoły: Sylwia Jańczyk, uczennica klasy III; Piotr Nowek z klasy V; oraz uczennica klasy VI, Ula Krzemińska. Każdy z uczniów przygotował dwa wiersze, które recytował w czasie gminnego etapu konkursu w GOK-u w Bliżynie. Spośród wszystkich uczestników konkursów jury wyróżniło między innymi trzech uczniów z naszej szkoły, w tym dwóch oprócz wyróżnienia otrzymało nominację do następnego etapu konkursu. Uczniowie ci otrzymali pochwałę Dyrektora szkoły i recytowali swoje wiersze po zakończeniu apelu z okazji Dnia Ziemi dnia 20 kwietnia. Uczniów przygotowywały Panie Bożena Kalarus i Teresa Garczyk.
Link do galerii
Obejrzyj poszczególne dyplomy i nominacje: 1 2 3 4 5 6

Projekt unijny

Wniosek naszej szkoły o realizację projektu w konkursie "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci" został wstępnie przyjęty. Projekt opracował nauczyciel języka angielskiego, Pan mgr Marek Stępień.
Kliknij tutaj żeby obejrzeć zeskanowane potwierdzenie decyzji.

04.04.2012 - życzenia wielkanocne

Piątego kwietnia rozpoczynają się wiosenne ferie świąteczne. Ostatni dzień przed feriami spędziliśmy w miłej atmosferze, składając sobie świąteczne życzenia. W czasie szkolnego apelu Pan Dyrektor i Przewodnicząca szkolnego samorządu w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli życzenia i podzielili się symbolicznie jajkiem.

Na Święta Wielkanocne
zdrowia, radości i pomyślności wszelkiej,
spełnienia marzeń
życzy
Społeczności szkolnej, Rodzicom
i Przyjaciołom szkoły
Dyrektor

W klasach ten ostatni dzień nauki przed świętami poświęciliśmy tradycjom wielkanocnym, spędzając miłe chwile przy wielkanocnym stole.
Link do galerii

03.04.2012 - sprawdzian kompetencji klasy VI

W tym roku czternastu uczniów klasy VI przystąpiło do ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9:00, ale uczniowie zgłosili się do szkoły wcześniej i niecierpliwie czekali na rozpoczęcie testu. Przed wejściem do sali komisja sprawdzała szkolne legitymacje, a w sali czekały przygotowane stoliki i przybory do pisania. Po zakończeniu egzaminu szóstoklasiści dzielili się wrażeniami i wspólnie przypominali sobie rozwiązania zadań. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie szóstoklasistów z komisją i wychowawcą.
Link do galerii

29.03.2012 - planetarium

Nie musieliśmy jechać do planetarium aby oglądać obrazy naszego nieba. W miniplanetarium w szkolnej sali gimnastycznej obejrzeliśmy wiele ciekawych obiektów i zjawisk astronomicznych. Prezentację tę uzupełnił wykład, poznaliśmy wiele gwiazdozbiorów, planet, gwiazd, mgławic, galaktyk oraz ich rozmieszczenie na nieboskłonie. Zainteresowanych tą problematyką odsyłamy na stronę internetową Centrum Kopernika w naszych linkach.
Link do galerii

29.03.2012 - sprawdzian z Operonem

Uczniowie klasy III uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Było to podsumowanie ich edukacji na pierwszym etapie, które pokaże poziom zdobytej przez nich wiedzy i umiejętności. Test rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 90 minut. Uczniowie po raz pierwszy pisali dwa testy - z języka polskiego i z matematyki. Komisja składała się z dwóch osób - Pana Dyrektora Mirosława Owczarka i wychowawcy klasy III, Pani Bożeny Kalarus. Czekamy na wyniki sprawdzianu.
Link do galerii

22.03.2012 - powitanie wiosny

Nareszcie rozpoczęła się prawdziwa wiosna, dzieci utopiły Marzannę, symbol zimy, która razem z nią popłynęła do morza. Cieszymy się wszyscy z nadejścia wiosny, a pierwsze zwiastuny widzimy już w przyrodzie. Pojawiły się bazie, kwitną pierwsze kwiaty, cała przyroda budzi się do życia. Zachęcamy wszystkich do wiosennych spacerów.
Link do galerii

14.03.2012 - występ cyrku "Szok"

Bawiliśmy się wspaniale z artystami cyrku "Szok". Obejrzyj zdjęcia:
Link do galerii

12.03.2012 - "Fizyka dla smyka

Spotkanie z fizyką, ciekawe doświadczenia, które mogły obserwować oraz wykonywać dzieci, rozbudziły zainteresowanie wiedzą przyrodniczą i dostarczyły mnóstwo wrażeń.
Link do galerii

08.03.2012 - Dzień Kobiet

Już 7 marca chłopcy z klasy VI z okazji Dnia Kobiet wykupili dla swoich koleżanek bilety wstępu na lodowisko, gdzie cała klasa wyjechała ze swoim wychowawcą, panią mgr Danutą Zarzycką. Następnego dnia w szkole chłopcy składali swoim koleżankom życzenia, wręczali kwiaty i upominki. Samorząd uczniowski przygotował szkolną uroczystość Dnia Kobiet. Chłopcy przeprowadzili wiele konkursów w których uczestniczyły dziewczęta ze wszystkich klas. Na zakończenie programu wszystkim paniom i koleżankom złożono życzenia i przekazano słodycze.
Link do galerii

13-24.02.2012 - ferie zimowe

W czasie ferii zimowych odbywały się zajęcia dla uczniów. Zdjęcia z ich przebiegu można obejrzeć w galerii poniżej.
Link do galerii

10.02.2012 - akademia walentynkowa

Angelika: walentynki to czas miłości. U nas w szkole najpierw samorząd szkolny rozdawał najpiękniejsze walentynki robione przez uczniów. Później pozostałe walentynki zostały rozdane w klasach. Ten dzień minął bardzo ciekawie i przyjemnie.
Link do galerii

8.02.2012 - Semestralne spotkanie z rodzicami

Podsumowanie pracy naszej szkoły w pierwszym semestrze rozpoczęło się zebraniem ogólnym z rodzicami, które prowadził Pan Dyrektor Mirosław Owczarek. W zebraniu uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście: Pan Wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Rams i radna powiatu Skarżysko Pani Anna Leżańska. W tej części spotkania rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne wręczane przez Pana Dyrektora, wychowawców i przedstawicieli władz lokalnych. Pan Dyrektor podsumował pracę szkoły w pierwszym semestrze, nasze osiągnięcia oraz plany na przyszłość. Następnie odbyły się spotkania wychowawców klas z rodzicami.
Link do galerii

28.01.2012 - Szkolna zabawa karnawałowa "Choinka"

W sobotę do południa odbyła się zabawa uczniów klas młodszych. Przy licznie zgromadzonych rodzicach bawiły się ich pociechy pod opieką wychowawców. Panie przygotowały z uczniami ciekawe układy taneczne i zabawy oraz zorganizowały dla nich wiele konkursów: konkursy taneczne, wybór króla i królowej balu, konkurs karnawałowych strojów.

Od godziny 14:00 rozpoczęła się zabawa dla klas IV-VI. Były również konkursy z nagrodami, a zwycięzcy prezentowali swe umiejętności na parkiecie. Na zakończenie zabawy podziękowali głośno rodzicom, wodzirejom i DJ oraz nauczycielom za organizację zabawy.

Wszystkie klasy od 0 do VI otrzymały paczki i słodki poczęstunek. Salę przygotowała klasa VI z wychowawcą.
Link do galerii - klasy młodsze
Link do galerii - klasy starsze

12.01.2012 - Próbny sprawdzian szóstoklasisty

Dnia stycznia szóstoklasiści - podobnie jak w latach ubiegłych - przystąpili do próbnego sprawdzianu z Operonem. W skład komisji weszli: Pan Dyrektor jako przewodniczący oraz członkowie: P. Hanna Jakubowska, P. Danuta Zarzycka.

Do pięknie przygotowanej Sali uczniowie wchodzili według kolejności ustalonej na liście i zajmowali miejsca oznaczone ich numerami. Wszyscy pracowali rzetelnie i w skupieniu.

Znamy już wstępne wyniki próbnego sprawdzianu. Średnia klasy to 27,5 punktów.
Link do galerii

21-22.12.2011 - Wigilie klasowe i szkolne Jasełka

W klasach odbyły się tradycyjne spotkania przy wigilijnym stole, dzielenie się opłatkami i życzenia. Uczniowie zapraszali na nie swoich nauczycieli i Pana Dyrektora oraz Pana Wójta obecnego w szkole w dniu 22 grudnia. Tego dnia obejrzeliśmy Jasełka przygotowane pod kierunkiem ks. Wincentego Chodowicza i Pani Katechetki M. Głowali. Program miał wyjątkowo piękną oprawę muzyczną i scenografię. Pan Dyrektor podziękował młodym artystom i ich Opiekunom za wspaniały spektakl, a następnie złożył życzenia.
Link do galerii - Jasełka
Link do galerii - Wigilia

15.12.2011 - podsumowanie projektu "Postaw na rodzinę"

W GOK-u w Bliżynie o godzinie 13:00 odbyło się uroczyste zakończenie akcji, w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Bliżynie z Panem Wójtem M. Walachnią i Przewodniczącym Rady Gminy P. Jerzym Ramsem. Wręczyli oni szkołom i nauczycielom certyfikaty "Szkoła Przyjazna Rodzinie" oraz "Nauczyciel Przyjazny Rodzinie". Uczestnicy akcji przedstawili swoje prezentacje.
Link do galerii
Link do prezentacji

14.12.2011 - uroczysty apel i wręczenie nagród

Rano tego dnia miał miejsce uroczysty apel podczas którego Pan Dyrektor wręczał nagrody laureatom konkursu fotograficznego "Jesienny las" oraz konkursu recytatorskiego.
Link do galerii

6.12.2011 - Mikołaj

Z tej okazji klasa IV i VI wyjechały do kina w Kielcach, a pozostałe otrzymały upominki.
Link do galerii

23.11.2011 - zabawa andrzejkowa klasy IV-VI

Dużo dobrej zabawy przy muzyce i andrzejkowe wróżby.
Link do galerii

10.11.2011 - otwarcie Orlika w Mroczkowie

Nasza drużyna piłkarska pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, Pani mgr Danuty Zarzyckiej, wyjechała na zawody sportowe z okazji otwarcia nowego Orlika przy Szkole Podstawowej w Mroczkowie. Drużyna wywalczyła 3 miejsce i puchar, a indywidualnie uczeń klasy V zdobył trofeum dla najlepszego strzelca turnieju. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich i przedstawiciele parlamentu.
Link do galerii

9.11.2011 - akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

Montaż słowno-muzyczny poświęcony historii naszej Ojczyzny.
Link do galerii

26.10.2011 - ślubowanie uczniów klasy I

Pierwszym punktem programu było powitanie gości, wręczenie kwiatów. Po tym rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu pierwszaków przygotowanych przez wychowawcę P. Adelę Gębską.

Po jej zakończeniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pan Dyrektor pasował każdego pierwszaka na ucznia. Każde dziecko zjadło kwaśną cytrynę, ale potem wszystkie dzieci otrzymały słodycze oraz upominki od Pana Wójta i Rodziców. Goście i rodzice udali się na poczęstunek.
Link do galerii

13.10.2011 - uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela

Rozpoczęła się ona od przywitania zaproszonych gości: Pana Wójta Mariusza Walachni oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Ramsa. Pan Wójt i Pan Dyrektor wręczyli nagrody nauczycielom i innym pracownikom szkoły.

Kolejnym punktem programu była akademia przygotowana przez klasy III i V oraz życzenia Samorządu Szkolnego. Nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły wyjechali z tej okazji na wycieczkę pracowniczą.
Link do galerii

3.10.2011 - dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopca

30.09.2011 - apel z okazji Dnia Chłopaka

26.09.2011 - Rajd na Świnią Górę

Tego dnia uczniowie brali udział w rajdzie na Świnią Górę. Wycieczka trwała około czterech godzin. Podczas drogi uczniowie podziwiali charakterystyczną dla okolicy, piękną przyrodę, odwiedzili też starą wiertnię. U celu uczniowie rozpalili ognisko, piekli kiełbaski i chleb, opowiadali sobie ciekawe historie i miło spędzali czas. Wycieczka była bardzo udana i będą ją długo wspominać.
Link do galerii

16.09.2011 - Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2011

Pod opieką nauczycieli klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły, natomiast klasy IV-VI - pobocza dróg w kierunku Kucębowa, Sorbina...
Link do galerii

15.09.2011 - spotkanie z Rodzicami

W części pierwszej spotkanie ogólne Dyrekcji Rady Pedagogicznej i Rodziców - omówienie spraw bieżących i organizacji pracy w nowym Roku Szkolnym.

14.09.2011 - puchar Premiera Tuska

Szkolna drużyna piłkarska uczestniczyła w gminnych eliminacjach rozgrywek o puchar Premiera Tuska. Zajęła w nich II miejsce.

2.09.2011 - apel organizacyjny dla uczniów naszej szkoły

Przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz praw i obowiązków ucznia.

1.09.2011 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym. Po powrocie do szkoły odbyło się wspólne spotkanie uczniów z Dyrektorem szkoły, Wychowawcami i Rodzicami. Przekazano podstawowe informacje o sprawach organizacyjnych.
 

Copyright Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Odrowążku
26-120 Bliżyn
tel/fax 0-41 374 55 84