Projekt unijny "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci"

Jak założyć konto i zainstalować Minecraft? Instrukcja
kliknij

***

Obóz językowo-informatyczno-przyrodniczy w Zakopanem w ramach projektu unijnego "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci"

W czasie obozu, zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem, odbywały się codziennie zajęcia informatyczne, językowe, ekologiczne, sportowe i świetlicowe. W niedzielę uczestnicy obozu wzięli udział w Mszy Świętej, a po południu odbył się spacer do Zakopanego. Także pierwszego i ostatniego dnia byliśmy na wyciecze do Zakopanego, pod Nosal i na Krupówki, a w poniedziałek na wycieczce PTTK nad Morskie Oko. We wtorek młodzież uczestniczyła w zajęciach na basenie w Zakopanem. W środę 10.07.2013 pojechaliśmy na wycieczkę autokarową z PTTK w Pieniny, gdzie zwiedziliśmy między innymi zamek i zaporę w Niedzicy, zamek w Czorsztynie oraz kościółek w Dębnie. W piątek 12.07.2013 atrakcją obozu była wycieczka z PTTK na Słowację i zwiedzanie zamku Orawskiego oraz Demianowskiej jaskini lodowej.

W czasie zajęć sportowych i świetlicowych dzieci korzystały z placu zabaw, grały w piłkę nożną i siatkową oraz uczestniczyły w zajęciach na świetlicy (bilard, cymbergaj, piłarzyki). Wszyscy uczestnicy obozu korzystali z pełnego i pysznego wyżywienia: śniadanie, obiad + deser, kolacja, a w dni dłuższych, całodniowych wycieczek: śniadanie + prowiant, obiadokolacja + deser.

Dzień przed wyjazdem spotkaliśmy się wszyscy na stołówce przy pieczonych kiełbaskach podsumowując obóz i projekt. Oprócz prowadzących obóz i projekt opieunów i nauczycieli dzieci były także cały czas pod opieką pielęgniarki. Czas wolny młodzież spędzała w swoich dobrze wyposażonych, estetycznie urządzonych i czystych pokojach z łazienkami, TV i dostępem do Internetu.

Obejrzyj galerię zdjęć z obozu: część pierwsza oraz druga

***

Zapraszamy też wszystkich na nieoficjalny kanał Youtube naszej Szkoły, gdzie udostępniamy do obejrzenia filmiki przedstawiające budowle naszych uczniów wykonane w grze Minecraft:
http://www.youtube.com/user/spodrowazek

***
OGŁOSZENIE - OTWARTE KONKURSY OFERT
kliknij tu aby przeczytać szczegóły
ogłaszamy także drugi konkurs - kliknij tutaj

***
Obejrzyj aktualny rozkład zajęć

***

Strona internetowa stworzona przez Przemka, Mateusza i Jakuba na zajęciach z informatyki:
kliknij tu
Została ona wybrana w konkursie na najlepszą stronę stworzoną w ramach tych zajęć.

Nowe galerie zdjęć z zajęć z ekologii w ramach projektu unijnego (kwiecień 2013):
kliknij tutaj
i tutaj

***

Obejrzyj materiały do zajęć z języka HTML: objaśnienia (kliknij)
objaśnienia do CSS (kliknij)
przykładowy kod (kliknij)
i ten sam kod jako strona HTML (kliknij)
oraz jej arkusz CSS (kliknij)
A tutaj znajdziesz zdjęcia z zajęć: (kliknij)

***

Nowa galeria zdjęć z zajęć z informatyki w ramach projektu (marzec 2013) nt. "Budowa komputerów wczoraj i dziś" i "Historia gier komputerowych"
Informatyka

***

Obejrzyj najnowsze zdjęcia z zajęć w ramach projektu (luty 2013):
Informatyka - grupa I
Informatyka - grupa II
Język angielski

***

Od 10 października rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu. Były to zajęcia dla pierwszej grupy informatyki oraz języka angielskiego. W kolejnych dniach odbyły się także spotkania dla grupy ekologicznej oraz drugiej informatycznej i językowej.

Obejrzyj galerię zdjęć z zajęć:
Kliknij
Tu też kliknij
I tu także!

***

Biorący udział w projekcie uczniowie przygotowali pierwszy, świąteczny numer gazetki szkolnej.
Klinkij tutaj aby ją przeczytać (plik w formacie PDF)

***

Dnia 13.12.2012 w ramach projektu unijnego "Lepsze jutro dzieci wiejskich" nasza szkoła zakupiła pracownię do nauki języka angielskiego. W pracowni są już realizowane zajęcia. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Bliżyn Pan Mariusz Walachnia, Radny Gminy Bliżyn Pan Ryszard Olejarz oraz Radna Powiatu Skarżyskiego Pani Anna Leżańska. W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ola Bernat. Po otwarciu pracowni odbyła się prezentacja jej działania z udziałem chętnych uczniów i zaproszonych gości.
Link do galerii

***

W poniedziałek 8.10.2012 odbyło się zaplanowane spotkanie organizacyjne dla uczniów uczestniczących w projekcie unijnym. Prowadzący projekt oraz Pan Dyrektor przekazali uczniom wszystkie potrzebne informacje, m.in. rozkład zajęć oraz plan dowozów i odwozów uczniów i podział na grupy na zajęciach informatyki, języka angielskiego i ekologii.

Obejrzyj rozkład zajęć

***

Dnia 10 X (środa) rozpocznie się realizacja projektu w naszej szkole. Spotkanie informacyjne dla uczniów kl. IV-VI oraz rodziców z osobami zarządzającymi projektem odbędzie się w dniu 8 X (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy!

***

Nasza szkoła realizuje obecnie projekt unijny "Lepsze jutro dla wiejskich dzieci". Kwota projektu wynosi 226 351,58 zł. W jego ramach będą realizowane dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, ekologii i informatyki. Dzieciom zapewniony będzie dowóz i posiłek. Szkoła otrzyma również nowoczesną pracownię językową i sprzęt informatyczny. Dodatkową atrakcją dla uczniów będzie 8-dniowy obóz edukacyjno-sportowy w górach po zakończeniu projektu.

 

Copyright Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Odrowążku
26-120 Bliżyn
tel/fax 0-41 374 55 84